Ticaret Bakanlığı 5 İşletme Mezunu Alımı Yapılacak

İşletme Mezunu alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilme üzere 5 adet İşletme Mezunu alımı gerçekleştirecek.

Kamu Personeli Alımı 31.12.2020, 00:43
Ticaret Bakanlığı 5 İşletme Mezunu Alımı Yapılacak

Ticaret Bakanlığı 5 İşletme Mezunu Alımı Yapılacak

İşletme Mezunu alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilme üzere 5 adet İşletme Mezunu alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

5 adet İşletme Mezunu Alımı ilanı başvuru tarihi 2.2.2021 tarihinde başlayacak ve 12.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapacak olan kişilerin www.ticaret.gov.tr inyernet adresi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Yazılı sınavlar 21.03.2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmekiyor.

2 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - İşletme Mezunu ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - İşletme Mezunu İşletme Mezunu ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - İşletme Mezunu ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. İşletme Mezunu ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. İşletme Mezunu ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. İşletme Mezunu ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. İşletme Mezunu ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. İşletme Mezunu ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. İşletme Mezunu ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. İşletme Mezunu ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. İşletme Mezunu ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)