Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi Alımı Yapılacak

Ziraat Mühendisi alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilme üzere 10 adet Ziraat Mühendisi alımı gerçekleştirecek.

Kamu Personeli Alımı 10.02.2021, 07:24
Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi Alımı Yapılacak

Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi Alımı Yapılacak

Ziraat Mühendisi alımı yapılması için kamu personeli alımı ilanı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Ticaret Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam edilme üzere 10 adet Ziraat Mühendisi alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU BİLGİLERİ

10 Ziraat Mühendisi Alımı ilanı başvuru tarihi 2.2.2021 tarihinde başlayacak ve 12.02.2021 tarihinde son bulacaktır.

Başvuru yapacak olan kişilerin www.ticaret.gov.tr inyernet adresi üzerinden online olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

Yazılı sınavlar 21.03.2021 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmekiyor.

2 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Ticaret Bakanlığı 10 Ziraat Mühendisi ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)