THY Haziran Ayında Pilot Alımı Yapacak

Türk Havayolları Haziran ayı içerisinde ikinci pilot aday adayı alacağını duyurdu. Adaylar şimdiden ilanı beklemeye başladı.

Kamu Personeli Alımı 19.03.2019, 21:38
THY Haziran Ayında Pilot Alımı Yapacak

Başvuru Şartları Ne Olacak?
Türk Havayolları genişleyen filosunda istihdam edilmek üzere ikinci pilot aday adayı alımı yapacak. Alımlar için Haziran ayı içerisinde ilan yayınlanacak. Geçmiş yıllarda yayınlanan pilot alımlarına bakıldığında pilot adaylarında benzer şartlar aranacaktır. Bu şartlar arasında TOEFL'dan en az 60 almak, 1.57 ile 1.95 arasında boya sahip olmak, vücut kitle endeksi 20 ile 30 arasında olmak ve THY'nin yapacağı diğer sınavlarda da başarılı olmak gerekiyor. Adayların 1983 ve sonrasında doğmuş olmaları da gerekiyor.

TOEFL puanı olmayan adaylar ise başvuru sonrasında da TOEFL puanı için sınava girebilirler. Bu süre içerisinde eğitim almaya da devam edebileceklerdir. 18 ile 24 ay arasında değişiklik gösteren eğitim süreleri sonucunda adaylar ikinci pilot olarak göreve başlamaktadır. Eğitim süresinde adaylara iki asgari ücret kadar maaş verilmektedir. Eğitime başlamadan evvel bir tazminata imza atılmakta ve bu tazminat miktarı pilot olarak göreve başladıktan sonra maaşlardan kesilmektedir. 

THY tarafından ilan yayınlanması halinde sitemizden detaylarını takip edebilirsiniz. Başvuru süreçleri ve adayların ne yapması gerektiği konusunda detaylı bilgilendirmeler yapılacaktır. Bu süre içerisinde TOEFL puanı olmayan adaylar sınava girerek yeterli puanı almaya çalışabilirler. Böylelikle sonradan dil sorunu ile uğraşmak durumunda kalmazlar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)