Teknik Üniversite 9 Kişilik 4B Sözleşmeli Personel Alımı

Teknik Üniversite dahilinde görevlendirilmek üzere 4B Sözleşmeli Personel statüsü ile lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 17.09.2019, 08:40
Teknik Üniversite 9 Kişilik 4B Sözleşmeli Personel Alımı

Türkiye genelinde üniversiteler dahilinde yayımlanan personel alımı ve işçi alımı ilanları dahilinde en fazla tercih edilen istihdam ilanlarının hüviyeti olan 4B Sözleşmeli Personel Alımı için bir yeni ilan daha yayımlandı.

Yayımlanan ilan Konya Teknik Üniversitesi tarafından çıkılırken; Rektörlük onayının olduğu ilan dahilinde farklı unvan ve kontenjanlarda çok sayıda personel alımı yapılacağına dair bir kamuoyu bilgilendirilmesi yapıldı.

6 Farklı Unvan için çıkılan ve sekiz farklı alan açılarak ifade edilen ilanlarda toplamda 9 kişilik personel alımı kontenjanı açılmaktadır.

Verilen kontenjan ve unvan bilgilerine göre; birer kişilik kontenjan açılması kaydı ile Mühendis, Programcı, Çözümleyici, Tekniker, Büro Personeli ve istisnai olarak 2 kişilik kontenjan ayrılmak kaydı ile Destek Personeli unvanlarında personeller alınacaktır.

Unvanlara denk gelen eğitim düzeyleri ve aranan özel şartlar aşağıda yer alan tabloda yer almaktadır.

İlgili ilanlara başvuru yapacak genel adaylar için; 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 2018 veya 2019 KPSS(B) grubu puan türlerinden mezuniyetine uygun olan puan türüne sahip olmak şartları aranmaktadır.

1 Ekim 2019 tarihine kadar devam eden başvurular için adaylar aşağıda yer alan kılavuzda yer alan bilgilere göre başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

KPSS puan şartı için ise; Lisans mezunları için 2018 veya 2019 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, önlisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi) mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacağı açıklanmıştır.

Konya Teknik Üniversitesi Personel Alımı ilanı için tıklayınız.


 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)