Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 97 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi yayımladığı ilan ile 97 sözleşmeli Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri, Laborant, Büro Personeli, Fizyoterapist alacağını duyurdu. Tüm detaylarıyla haberimizde...

Kamu Personeli Alımı 02.07.2019, 17:25 04.07.2019, 11:22
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi 97 Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ilanına göre bünyesinde görevlendirmek üzere 97 sözleşmeli kamu personeli Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri, Laborant, Fizyoterapist, Büro personeli alacağını yayınladığı ilan ile duyurdu. Alımı yapılacak farklı kadrolardaki personellerden aranan genel şartlardan bazıları; Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, erkekler için askerlik ile ilişiği bulunmamak veya muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş ya da yedek sınıfına geçirilmiş olmak, görevini yapmasına engel bir hastalığı bulunmamak, 2018 KPSS sınavından en az 50 puan ve üzeri almış olmak. 

Adaylar başvurularını ilanın resmî gazetede yayımladığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Üniversitenin Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Gerçeğe aykırı beyan veren adayların başvuruları dikkate alınamayacaktır. 

Alımı yapılacak Hemşire kadrosu için adaylardan istenen özel şartlar; Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık yüksekokulu veya Hemşirelik bölümü Mezunu olmak. 

Ebe kadrosu için; Sağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik bölümünden mezun olmak. Alanında en az 2(iki) yıl çalışmış olmak. 

Sağlık Teknikeri kadrosu için; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Önlisans Programı Mezunu olmak, Alanında en az 2(iki) yıl iş çalışmış olmak. 

Laborant kadrosu için; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı Mezunu olmak, Alanında en az 2(iki) yıl çalışmış olmak ve bunu belgeleyebilmek. 

Fizyoterapist kadrosu için; Dör yıllık eğitim veren üniversitelerin Fizik Tedavi ve rehabilitasyon Lisans Mezunu olmak, Alanında en az 2(iki) yıl çalışmış olmak ve bunu belgeleyebilmek. 

Büro Personeli kadrosu için; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, siyasi bilimler Fakültesi veya İşletme Fakültelerinin herhangi birinden mezun olmak, MEB onaylı bilgisayar İşletmeni Sertifikasına sahip olmak. 

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuruya ilişkin istenilen belgelere, başvuruların değerlendirmesi ve sonuçlarına Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü resmi internet sayfasından ulaşabilirler.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)