Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 İtfaiye Eri Alımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilana göre toplam 50 itfaiye eri istihdam edilecek.

Kamu Personeli Alımı 13.03.2020, 22:20 14.03.2020, 10:25
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 İtfaiye Eri Alımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince 50 personel alımı için ilan yayınlandı.

Başvuru Şartları 

MYO’ların İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İlk ve Acil Yardım ve sivil savunma ve itfaiyecilik bölümlerinden herhangi birisinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir. adayların en az C sınıfı ehliyete sahip olmaları da aranan şartlar arasında yer almaktadır. 

Başvuru genel şartları arasında adayların TC vatandaşı olmaları gerektiği yer almaktadır. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması gereken adayların memuriyete engel herhangi bir adli ceza da almamış olmaları gerekmektedir.

Adayların askerlik ile ilişiklerinin bulunmaması da istenmektedir. Bakaya ve kaçak durumunda olanlar hariç diğer kimseler başvuru yapabilirler. 

2018 yılında yapılan KPSS sınavına girerek en az istenen puanı almış olmak gerekmektedir. En az 167 cm boyunda olması gereken adayların kiloları ile boylarının metreden sonraki kısmı arasında en az ve en faza 10 fark olmalıdır. Boy ve kilo ölçümleri belediye tarafından gerçekleştirilecektir. Ölçümler aç karnına çıplak ayak ve şortla yapılacaktır. Adayların 30 yaşını doldurmamış olmaları da istenen şartlardan bir diğeridir. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapacak adaylar 6 ile 20 Nisan tarihleri arasında kurumun web sayfasından edinecekleri başvuru formunu doldurmalıdır. Sonrasında boy ve kilo ölçümü yapılacak ve ardından da başvurular şahsen gerçekleştirilecektir. Posta veyahut mail yolu ile başvuru kabul edilmeyecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)