TEDAŞ ve TEİAŞ 278 Memur Alımı Başvurular Bitiyor

Merkezi atama ile yapılacak memur alımına başvurular 20 Aralık 2018 Tarihinde saat 23:59 da sona erecektir. TEDAŞ 85 kişi ve TEİAŞ 193 kişi toplam 278 kişi memur olarak istihdam edilecektir.

TEDAŞ ve TEİAŞ 278 Memur Alımı Başvurular Bitiyor

TEDAŞ bünyesinde istihdam edilecek kadrolar için başvuruda bulanmak isteyen adayların KPSS 2018/2 tercih kılavuzunda KİT’lerle ilgili hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü kitlerde göreve başlayacak olanlar için normal memur kadrolarından farklı olarak bazı hükmüm ve şartlar yer alıyor.

Bu doğrultuda 1 Ocak 2019 tarihinden sonra sözleşmeli personel pozisyonlarına ataması yapılan kişiler 3 hizmet yılını bitirmedikleri durumlarda istisnalar ayrı tutulmak kaydıyla yerleştirme işlemlerine katılma hakları bulunmamaktadır.

TEDAŞ kamu personeli alımı yapılacak branşlar; TEDAŞ bünyesinde ayrılana kadrolara sadece Lisans mezunlarının başvuru hakkı bulunuyor. Bu anlamda mühendis, avukat, istatistikçi ve Mimar kadrolarına toplamda 85 personel alımı yapılacağı açıklanmıştır.

TEDAŞ kamu personeli alımı genel başvuru şartları başvuru kılavuzunda ise şu şekilde yer alıyor; Türk vatandaşı olmak şartı en öncelikli şartlar arasında yer alıyor. Kamu haklarından hiçbir suretle mahrum kalmamış olmak, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılması diğer önemli şartlar arasında yer alıyor. Ayrıca başvuruda bulunacak adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor.

Son olarak başvuruda bulunacakları unvanlar için Lisans mezuniyet belgeleri ve KPSS sınav sonuç belgeleri gerekmektedir.

TEİAŞ bünyesinde yapılacak alımlar için mezuniyet kontenjanlarında ise sadece Lisans mezunları için 193 memur alımı kontenjanı tahsis edilmiştir.

Alınacak Personellerin Mezuniyet Branşlarına Göre Sıralaması; TEİAŞ bünyesinde kamu personeli alımı yapılacak branşlar; Lisans mezunları arasında biyolog, memur ve mühendis kadrolarında başvuru yapma hakkına sahiptirler.

Genel Başvuru Şartları; TEİAŞ memur alımı genel şartları ise başvuru kılavuzunda şu şekilde yer alıyor; Türk vatandaşı olma, Kamu haklarından hiçbir suretle mahrum kalmamış olma, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılması ve herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmaması şeklindedir. KPSS’ye girerek Lisans puan türünden gerekli olan puanı almak şeklindedir.

Başvurularda Askerlik Şartı Durumu; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında kapsamında askerliğini yapmamış olanlar yada halen askerlik görevini yapanlar haklarında herhangi bir olumsuz durum olmaması durumunda bu kadrolar için başvuru yapma hakkına sahiptirler.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gencehan akgül
Gencehan akgül - 9 ay Önce

Bilgisayar mühendisi alımı varmi

Recep Anbar
Recep Anbar - 9 ay Önce

İş arıyorum

Adem Erdemir
Adem Erdemir - 9 ay Önce

Şöför alımı varmi

Şükran Uzun
Şükran Uzun - 9 ay Önce

İş arıyorum İskenderun'da

Nevzat Polat
Nevzat Polat - 9 ay Önce

Ben önceki KPSS sınav sonucuna göre başvuru yapabilirmiyim

raife ezgin
raife ezgin - 9 ay Önce

İsletme mezunuyum is istiyorum

Mehmet saki sümer
Mehmet saki sümer - 9 ay Önce

Lise mezunuyum 23 yasindayim

Muharrem cetin
Muharrem cetin - 9 ay Önce

Elektrik -Elektronik bülümünden menzun oldum iş arıyorum