TCDD, SGK, DHMİ, TMO 1000 Memur Alımı

Kamu kurumlarına devlet memuru alımı gerçekleştirilecek. Lise mezunu, önlians mezunu ve lisans mezunu adaylar KPSS 2020/2 tercihleri kapsamında TCDD, DHMİ, TMO ve SGK kurumları kamu personeli alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 23.12.2020, 15:40 26.12.2020, 13:32
TCDD, SGK, DHMİ, TMO 1000 Memur Alımı

TCDD, SGK, DHMİ, TMO 1000 Memur Alımı

Kamu kurumlarına devlet memuru alımı gerçekleştirilecek. Lise mezunu, önlians mezunu ve lisans mezunu adaylar KPSS 2020/2 tercihleri kapsamında TCDD, DHMİ, TMO ve SGK kurumları kamu personeli alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

ÖSYM yayınlamış olduğu takvime göre KPSS sınavı tercihleri 30.12.2020 tarihinde başlayacak ve en geç 7.01.2021 tarihinde son bulacaktır.

KPSS PUAN ŞARTLARI

Lise mezunları için KPSS P94

Ön Lisans mezunları için KPSS P93

Lisans mezunları için KPSS P3

puan türlerinden puan almış olmak gereklidir.

Taban KPSS puanı olmayıp puan sırasına göre atama yapılmaktadır.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. TCDD, SGK, DHMİ, TMO Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. TCDD, SGK, DHMİ, TMO Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. TCDD, SGK, DHMİ, TMO Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. TCDD, SGK, DHMİ, TMO Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. TCDD, SGK, DHMİ, TMO Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. TCDD, SGK, DHMİ, TMO Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. TCDD, SGK, DHMİ, TMO Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. TCDD, SGK, DHMİ, TMO alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. TCDD, SGK, DHMİ, TMO alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. TCDD, SGK, DHMİ, TMO alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. TCDD, SGK, DHMİ, TMO alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - TCDD, SGK, DHMİ, TMO alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - TCDD, SGK, DHMİ, TMO alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - TCDD, SGK, DHMİ, TMO alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ergün Öz 4 ay önce
Nasıl ve nereye başvuracağız