TCDD KPSS’siz 356 Kamu Personeli Alımı Yapacak

TCDD Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere lise mezunu 356 kamu personeli alacak.

Kamu Personeli Alımı 12.03.2019, 14:39 12.03.2019, 15:03
TCDD KPSS’siz 356 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Başvuru Şartları
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından kamu personel alımı için ilana çıktı. KPSS şartı aranmadan, lise mezunu 356 kamu personeli alınacaktır. Alınacak olan kişiler daimi çalıştırılacaktır. Alınacak olan tüm adaylar erkeklerden alınacaktır. Sınav başvuru günü itibariyle 36 yaşından gün alınmamış olmalıdır.

Alım yapılacak olan pozisyonlar oldukça çeşitlidir. Başvuru yapmak isteyen adaylar mutlaka ilanı incelemeli ve başvuracakları pozisyona özel şartları incelemelidir. Şartları sağladıklarından emin olduktan sonra başvuru yapabilirler. Mesela yol bakım şeflerinde özel ehliyet şartı vardır. Bunun gibi özel şartlar ya da eğitim şartları aranmaktadır. Yalnızca lise mezunlarından alım yapılacak, yükseköğrenim mezunu olanlar başvuru yapamayacaktır.

Başvuru Usulü
İlan kapsamında demiryolu yol bakı ve onarım makinesi operatörü olarak 42 kişi, demiryolu hattı bakım onarıcısı olarak 188 kişi ve liman vinç operatörü olarak 40 kişi alınacaktır. Alınacak olan kişiler İş Kanunu kapsamında belirsiz süreli işçi olarak istihdam edilecektir. 

Başvuru süresi 9 Nisan 2019 tarihinde başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 15 Nisan 2019’dur. İlanlar İŞKUR üzerinden yayınlanacaktır. Başvuru yapacak olan adaylar İşkur ilanlarını yakından takip etmelidir. İlan açılması halinde elektronik olarak ya da İşkur şubelerine giderek başvuru yapabilirler. Adaylar tek bir pozisyona başvurabilecektir. Türkiye’nin demiryolu ulaşımı olan pek çok iline alım yapılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Harun KARAKAYA 2 yıl önce
Sivasada alım varmı
Burak Tuğcu 2 yıl önce
Raylı sistemler okuyorum ve mezun olmaya çok az bi süre kaldı bizim katılma hakkımız varmı?