TCDD Devlet Demiryolları'na Kadrolu İşçi Alımı

İşçi alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanı yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan iş ilanlarında TCDD Devlet Demiryolları birimlerinde istihdam edilmek üzere kadrolu işçi alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 31.12.2020, 13:48 01.01.2021, 19:39
TCDD Devlet Demiryolları'na Kadrolu İşçi Alımı

TCDD Devlet Demiryolları'na Kadrolu İşçi Alımı

İşçi alımı gerçekleştirilmesi için iş ilanı yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan iş ilanlarında TCDD Devlet Demiryolları birimlerinde istihdam edilmek üzere kadrolu işçi alımı yapılacağı açıklandı.

Aşağıda bulunan videoyu izleyerek İŞKUR başvurusunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Demiryolları Taşımacılık AŞ İşçi alımı ilanı başvuruları İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyen kişiler İŞKUR sitesine şifreleri ile giriş yaptıktan sonra İŞ İLANLARI kısmında bulunan İŞYERİ ÜNVANI bölümüne TCDD TAŞIMACILIK yazdıktan sonra ARA butonuna basmaları gerekiyor.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

ALIM YAPILAN KADROLAR

1. TEZGAH MAKİNE VE TALAŞLI İMALAT İŞÇİSİ

2. LOKOMOTİF TAMİRCİSİ

3. ELEKTRİKÇİ

4. VAGON İMAL VE TAMİRCİSİ

5. KAYNAKÇI

6. VİNÇ OPERATÖRÜ

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - TCDD Taşımacılık ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)