TBMM Farklı Branşlarda 197 Memur Alıyor! Başvuru Devam Ediyor

Yayınlanan ilana göre TBMM 8 farklı branşlarda 197 kamu personeli alımı yapmaktadır. İlgilenen adaylar için başvuru şartları ve detaylarıyla haberimizin devamında…

Kamu Personeli Alımı 31.01.2020, 02:12 31.01.2020, 02:47
TBMM Farklı Branşlarda 197 Memur Alıyor! Başvuru Devam Ediyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi yayınladığı ilan ile 8 farklı branşta 197 kamu personeli alımı yapmaktadır. Alınacak personeller ise şöyle; memur, aşçı, postacı, garson, bahçıvan, çay ocakçısı alımı yapılacağı ilan edilmiştir.

Başvuru şartları neler; TBMM 197 kamu personeli alımı için bazı pozisyonlarda KPSS şartı aranmamaktadır. Bazı branşlarda ise en az KPSS 70 puan almış olması gerekmektedir. İlgilenen adaylar için şartlar arasında 657 sayılı devlet memurları kanununun 48/a da yer alan şartlara haiz olması gerekmektedir.

Başvuru adresi olarak TBMM resmi web sayfası üzerinden online olarak başvurular yapılacaktır. Memur alımına başvuruda bulunan adaylardan 3 katı kadar aday alınacak olup bazı adayların KPSS sıralamasına göre ve diğer kalan adayların ise yazılı ve sözlü sınava tabi olarak kamu personeli alımı yapılacaktır.

İlgilenen adaylar için başvurular başlamış olup 7 Şubat tarihine kadar TBMM resmi web sitesi üzerinden başvurular kabul edileceği duyuruldu.

Adaylara TBMM tarafından ayrıca yeni bir duyuru veya tebligat yapılmayacak. Adaylar için aşağıda ilan kılavuzu verilmiş olup ilgilenen adayların başvurularını eksiksiz şekilde tamamlaması aksi halde hakkınızdan vazgeçmiş sayılacağınız ilan edilmiştir.

TBMM kamu personeli alımı kılavuzunu Tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ali akas 1 yıl önce
69.700 kpss puanım başvuramıyorum ucunda kaldık