Taşeron İşçilerin Zaferi

Taşeron işçileri Kanun Hükmünde Kararname ile Sözleşmeli İş güvencesi verilmişti. 2018 Toplu Sözleşme Kararı ile Mağdur edilen Taşeron İşçileri Bazı Kurum ve Kuruluşlar Tarafından Zam yağmuruna tutuluyor. Müjdeli Haber Ankara’dan Geldi…

Kamu Personeli Alımı 03.04.2019, 16:09
Taşeron İşçilerin Zaferi

Yürürlükte olan Yüksek Hakem Kurulu kararı ile toplu iş sözleşmesi 2020 Yılına kadar devam edeceğinden  dolayı asgari ücretin altında kalan veya asgari ücret karşılığında çalışan ancak aynı görevi ifa edenlerle arasında uçurum bulunan ve bunun Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı olduğu için Eşit işe Eşit ücret isteyen taşeron işçiler sendikalar ile aradıklarını bulmaktadır.

Enflasyon farkı dahi ödenmeyen taşeron işçiler için bir çok kampanya başlatarak imza kampanyalarına’ da dönüştürerek, Ülke gündemine bomba gibi düşmesini sağlayan haber sitemize binlerce taşeron talepleri yağmakta gelen bir değerlendirmeden sonra uzmanlarımızla talepler doğrultusunda haber paylaşımları yaparak seslerinin duyulmasını sağladık. Taşeron Toplu Sözleşmesi çok ağır iş haricinde maaşların belli kıstaslara oturtulması ve farkların uçuruma dönüşmemesi gerektiğin ifade etmekteler.

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlığı bünyesinde ANFA Genel Müdürlüğü ile Hizmet İş Sendikası arasında taşeron işçilere yönelik olarak taşeron zam sözleşmesi imzalanmıştır. Böylelikle eski ve yeni çalışan sınıflandırılmasını sona erdiren sözleşme ile taşeron işçiler rahat bir nefes alacaklardır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)