Tarım ve Orman Bakanlığından Müjdeli Haber! Alımlarda Değişikliğe Gidildi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alınan kararlar doğrultusunda OGM Kamu Personeli alımlarında Değişik. Karar Resmi Gazetede yayımlanarak tüm detaylarıyla…

Kamu Personeli Alımı 31.08.2019, 10:11 31.08.2019, 21:11
Tarım ve Orman Bakanlığından Müjdeli Haber! Alımlarda Değişikliğe Gidildi

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bulunan Orman Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere yayımlanmış olan OGM 5 Bin Kamu Personeli alımına ilişkin olarak değişiklik yapılmıştır.

Alınan kararlar doğrultusunda OGM sözleşmeli kamu personel alımında bazı kritik noktalarda değişiklik yapılarak bugün 31 Ağustos 2019 tarihi itibariyle Resmi Gazetede yayımlandı.

OGM yapmış olduğu açıklamada 29/08/2019 tarih ve 30873 sayılı Resmi Gazetede aslına uygun yayımlanan sözleşmeli kamu personel alım ilanına göre ( Orman Mühendisi – Orman Muhafaza Memuru) alımlarında değişiklik yapılmıştır.Orman Genel Müdürlüğü Açıklamasında yer alan ifadelere göre; yapılan değişiklikler; (Adaylarda Aranacak Özel Şartlar) başlıklı 2. bölümünde yer alan: Son müracaat tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,” şartının kaldırıldığı ilan edildi.

İlanda (Adaylarda Aranacak Özel Şartlar) başlıklı 2. bölümünde yer alan; Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olanlardan Destek Personeli Şoför pozisyonuna başvuranlar için; En az C sınıfı ehliyete sahip olmak, şartına “-Cinsiyeti erkek olmak” şartı eklenmiş olup; İlanda yer alan pozisyonlar il bazında düzenlenmiş olup sehven “Adapazarı” olarak yazılan İlçenin de “Sakarya” İli, İzmit ilçesi ise Kocaeli olarak düzeltildiği bilgisi duyuruldu.

İlan yayımlandığından bu yana adaylar tarafından talep edilen ve son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak ibaresi ile ifade edilen şartın da kaldırıldığı ilan edilmiştir.

OGM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı başvuru değişiklikleri ilanına için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (5)
Mavi 2 yıl önce
Bunca alım yapılıyor Tıbbi ve Aromatik bitkiler bölümden tek bir yere alım yok. Tarım kredi kooperatifleri alım yapıyor oda ikametgah şartı aranıyor o zaman biz.Boşuna okuyup KPSS'ye boşuna hazırlanıp dirsek çürütüyoz napalım biz. bu bölümü okuyanlar olarak
mrt 2 yıl önce
Neden süs bitkileri bölümünden alımlar yapılmıyor teknıkerler bos gezıyor ıkametgah sartı o bu şu yazık kapatın o bölümlerı madem iş yok
Peyzaj teknikeri 2 yıl önce
ç) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman
Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan
Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban
Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak ...PEYZAJ BU BOLMLERIN HEPSINI KAPSIYOR NIYE PEYZAJ YOK BUGUNE KADAR ALIM OLMADI NEDEN?
büşra ermis 2 yıl önce
gıda teknisyeni gıda tekinkeri almi yokmu
Hayaldi gerçek oldu !!! 2 yıl önce
Ben hayal ettim ve gerçekleştirdim.Polislik bayan mesleği ve ben çok zor şartlarda çalıştım taktirnameler ile ödüllendirdim.Din min işleri ile gerçek hayatı karıştırmayın her ülkede her meslek yapılır,Sudi Arabistan’da bile çarşaflı bayan polisler var.Millet uzaya biz ....Böyle onurlu bir mesleğiniz olsun vatana ve millete hayırlı olsun verdiğiniz karar genç meslektaşlarım.