Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Kamu Personel Alımı Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuru ile 5 bin personel alımı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kamu Personeli Alımı 13.04.2019, 09:15
Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Kamu Personel Alımı Açıklaması

2018 KPSS Kullanılacak
Sosyal medyada ve diğer internet ortamlarında bilgi kirliliği bulunması nedeniyle açıklama yapmak zorunda kalan OGM, alım süreci ile ilgili sadece OGM'nin takip edilmesi gerektiğini duyurdu. Tüm kadrolara yapılacak olan alımlar 2018 KPSS sınavına göre yapılacak. Memur ve şoför alımlarında ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacakken diğer kadrolara sözlü ve uygulamalı sınavlar da yapılacak. 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bakan Pakdemirli’nin kamuoyuna duyurduğu 5 bin kamu personel alımı için çalışmaların devam ettiği ifade edildi. 2019 yılı içerisinde bu alımların tamamlanmasının planlandığı da aktarıldı. Ancak alımların yapılması için öncelikli olarak yazılı izin çıkması gerekiyor. İzin çıktıktan sonra alım aşamalarına geçilecek. 

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü bir de rotasyon hakkında açıklama yaptı. Açıklamaya göre yeni bir yönetmelik değişikliği yapılana kadar zorunlu rotasyon uygulaması yapılmayacak. Ancak süresi dolanlar için rotasyon yapılabilecek. 

OGM’nin açıklamaları dışında gerek sosyal medya platformlarında gerekse de diğer dijital ortamlarda birtakım spekülatif iddialar ortalıkta dolaşmaktadır. İşte bu iddialara kulak asılmaması sadece Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak açıklamaların dikkate alınması tembih edilmektedir. OGM’ye göre 2019 yılı içerisinde alımlar yapılacak. Norm kadro çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise diğer alanlarda da personel alımlarının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Burhan 1 yıl önce
Tarım ve Orman Bakanlığının Memur alım kadrolarinda Orman Endüstri Mühendisi ihtiyacı varmıdir acaba yıllardır bekliyoruz.
Korbay 1 yıl önce
Anlaşıldı arkadaşlar bu bakan gidici gibi duruyor.Gidecekler söz verip, umutların seleflerde arandığı bir döngü...