Tarım Bölge Birlikleri 2 Branşta 43 Memur Alımı

Yayımlanan ilana göre Tarım Bölge Birlikleri tarafından 2 branşta 43 memur alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlgili adayların başvuru şekli, tarihi ve şartları neler, tüm detaylarıyla haberimiz ekinde…

Kamu Personeli Alımı 13.11.2019, 13:05 13.11.2019, 13:05
Tarım Bölge Birlikleri 2 Branşta 43 Memur Alımı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliklerinde istihdam edilmek üzere 2 branşta 43 memur alımı ilanına göre “ lisans mezunu Ziraat Mühendisi, lisans mezunu Kooperatif Görevlisi ve önlisans mezunu kooperatif görevlisikamu personeli alımı 3 farklı pozisyonda yapılacağı ilan edilmiştir.

Alımların ise Trabzon Bölge Biriliği 15 memur alımı ile Samsun Bölge Birliğine 28 memur alınacağı ilan edilmiş olup ilgili adayların 657 sayılı devlet memurlarının genel şartlarına haiz olması, Bölge Birliklerindeki İllerde en az kendisinin veya ailesinin son 6 ay içerisinde ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Genel başvuru şartları arasında yer alan KPSS önlisans ile lisans mezunu adayların en az 60 puan şartı aranmaktadır. Başvuracak adaylar önlisans ve lisans mezunu olma şartının yanı sıra 30 yaşından büyük olanlar başvuruda bulunamaz. Bunun yanı sıra (Bitki Koruma Ürünleri Bayilik ve Toptancı izin Belgesi olan Ziraat Mühendislerinde KPSS şartı) aranmamaktadır.

Başvuru şekli ise Samsun ve Trabzon Bölge Müdürlüklerine 18 Kasım 2019 ile 29 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacağı ilan edilmiştir. İlgili adaylar başvuru detaylarını ve şartlarını daha iyi bir şekilde incelemesi için aşağıda Bölge Müdürlüklerinin ilan kılavuzları yer almaktadır.

Samsun Bölge Birliği Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi için tıklayın.

Trabzon Bölge Birliği Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)