Tarım Bakanlığı OGM 4966 Memur Alımı Başladı! Yaş Şartı Kaldırıldı 

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü “OGM” 4996 Memur Alımı Kamu Personel Alımları Bugün Başladı. Tüm hususlar ve detaylar haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 12.09.2019, 02:28 12.09.2019, 03:59
Tarım Bakanlığı OGM 4966 Memur Alımı Başladı! Yaş Şartı Kaldırıldı 

Tarım Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından resmi gazetede yayımlanan kamu personeli alımlarında başvuru şartlarında bir dizi değişiklik yapılmış ve yayımlamıştık. 12 Eylül 2019 tarihi itibariyle başvurular alınmaya başlanmıştır. Bu başvurularda ise son halini ilgili adaylar için aşağıda verdiğimiz linkte bulabilirsiniz.

OGM memur alımlarında resmi gazete ile başvuru şartları 3 kez değiştirilmiştir. Bu sebeple başvuruda bulunacak adaylar sıkıntı yaşamamaları için personel alım şartlarını yeni yayımlanan kılavuzda bulabilir ve okuya bilirsiniz.

OGM KAMU PERSONELİ ALIM ŞARTLARI;

Resmi Gazete ile OGM kamu personeli alımlarında yapılan değişiklikler neler; Başvuruda bulunacak adayların özel şartları; İlk yayımlanan kılavuzda OGM personel alımlarında 36 yaşından gün almamış olması gerekmekte ibaresi bulunurken, yüzbinlerce adayın umutları yarım kalmıştı. Ancak yeni yayımlanan kılavuz ile 36 yaş ibaresi kaldırılmış ve başvuruda bulunmak isteyen adaylarda yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

OGM KAMU PERSONELİ ÖZEL BAŞVURU ŞARTI;

Başvuruda bulunmak isteyen lise mezunu adaylar  “Şoför” destek personeli alımına başvuruları için en az C sınıfı sürücü ehliyetine sahip olması, cinsiyet erkek olarak ekleme yapılmıştır. Sehven il bazında düzenlenen (Adapazarı) ise (Sakarya İli) İzmit ilçesi değiştirilerek (Kocaeli) olarak resmi gazete ile ilan başvuruları değiştirilmiştir.

OGM 2700 Muhafaza memuru alımı için tıklayınız. OGM Başvuru şartları için tıklayınız. OGM memur alımı kılavuz için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Hanife 2 yıl önce
Torpilde yaşa takılanlar için kaldırılmıştır
Suskun 2 yıl önce
Başvuru neden yapılmıyor acaba bilgisi olan var mı
Rukiye 2 yıl önce
Bu ilanlara nasıl başvuru yapacagız acaba resmi siteye giriyorum ama ön form yok nasil basvuru yapıldığıni bilen var mi varsa link atar mı acaba
Hikmet doğan 2 yıl önce
İşe ihtiyacım var Düzce il Gölyaka ilçesinden oturmaktayım