Tarım Bakanlığı Beklenen 5 Bin Kamu Personeli Alımı! Başvurular Başladı

Tarım Bakanlığı beklenen 5 Bin kamu personeli alım ilanını resmen duyurdu. İlan kılavuzunda kadro dağılımları ve kontenjanlar verilmiş olup detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 29.08.2019, 11:46
Tarım Bakanlığı Beklenen 5 Bin Kamu Personeli Alımı! Başvurular Başladı

Mayıs ayında Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin kamu personeli alınacağını duyurmuştu. 29 Ağustos 2019 tarihinde yayımlamış olduğu ilan kılavuzu ile alımların yapılacağı resmilik kazanmıştır. Tarım ve Orman Bakanlığı uhdesinde istihdam edilmek üzere ayrılan 5 Bin kadro dağılımı; Avukat, Büro Personeli, Şoför, Hizmetli, Biyolog, Laborant Teknikeri, Mühendis ve Orman Muhafaza Memuru kadrolarında istihdam edileceklerdir.

5 Bin 096 Kadro Açıldı! Kadro Dağılımları

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde görevlendirilecek olan ve 5 bin 096 kontenjan ile çıkılan kamu personeli alımı için adaylara unvan ve kontenjan bilgileri de aşağıda sunuldu.
Unvan ve Kontenjan bilgileri için; toplamda 5 bin 096 kişilik olarak hazırlanan istihdam ilanı dâhilinde unvan olarak; Orman Muhafaza Memuru, Mühendis, Avukat, Biolog, Laboranti Tekniker, Büro Personeli ve Destek Personeli alımı yapılacağı açıklandı. En fazla kontenjan ise 708 kişi ile Büro Personeli alanında yapılacağı duyuruldu.

Genel Başvuru Şartları Neler;

Tarım Bakanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli alımı için başvuru yapacak olan adayların; 2018 KPSS lise, önlisans ve lisans puan türünden en az 60 puan almaları gerekmektedir. Ayrıca adayların 657 sayılı devlet memuru kanununda yer alan kamu personeli olabilmek şartlarını haiz olması beklenirken, yayımlanan kılavuzda yer alan her özel şart ve eğitim şartının da sağlanması zorunluluğu bulunmaktadır.
İlgili adaylar 12 Eylül 2019 ile 23 Eylül 2019 tarihleri arasında internet adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri 23.09.2019 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacağı duyurulmuştur.

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin kamu personeli alımı kılavuzu tıklayınız.

Başvuru ekranı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (11)
Şebnem 2 yıl önce
Ülkenin her yerinde gıdada oyunlar dönerken, beslenme hayat için vazgeçilmezken, her yerde denetimin arttırılması, sık periyotlarla numune alımı ve analizi yapılması gerekli. Artık ciddi bir sistem oturtulması ve çok yüksek sayıda gıda mühendisi alınmalı, gıda denetimi bu ülkede gerçekten yetersiz, artık düzgün bir sistem kurulması şart.
Tarık Güneş 2 yıl önce
Ekpss de bas vuru yapabiliyoruz mu
Merakli 2 yıl önce
2019 kpss puanı neden 1gecerli degil sonuclar aciklandi halbuki
GIDA MÜHENDİSİ 2 yıl önce
Tarım orman,tarım ormannnnn.

Ayyyy neden gıda muhendisi alımı yokkk?

Yahuu bu kadar vasattt bir meslekti neden okullarda bölüm açıldı. emeklerimizi heba ettiniz.aileletimizin emeği,çabası, masrafı ziyan oldu.kendime değilde ailem,annem issizligim karşında eriyor. Bu durumu görünce zaten ben bitiyorum.......

Gıda terörünün durumu ortada. Gıda mühendisleri ortada☹
Allah sonumuzu hayr etsin.
Kasim 2 yıl önce
Gida teknikerini de alsanız olmaz mı Gida Tarım ve Hayvan Bakanlığı deyilmi. Bizde gida teknikeri olarak adliyeye girelim bari
Davut 2 yıl önce
Orta okul mezunlarina is yokmu. Universite mezunu nu orta okul mezunnun yapacagi ise almayin herkezi mezununa gore ise alin olan orta okul mezununa oluyor
Cemil 2 yıl önce
İş için mezuniyetmi gerekiyor ne insanlar var bedensel bir engeli yoksa işe alınsa iyi olmazmı
Can 2 yıl önce
Ekpss de başvuru yapa bilirmi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın