Tarım Bakanlığı Atamaları ile İlgili Açıklama Geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri kapsamında açıklamalarda bulundu.

Tarım Bakanlığı Atamaları ile İlgili Açıklama Geldi

Norm Kadro Çalışması Yapılacak
Tarım Bakanı Pakdemirli, adayların uzun süredir beklediği atamalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pakdemirli henüz organizasyon yapısının tamamlanması için çalıştıklarını ifade ederken, ne kadar kadro ihtiyacının bulunduğunu bir sonraki aşamada belli olacağını aktardı. Bunun için norm kadro çalışması yapılacak ve ihtiyaçlar belirlenecek.

Bütçede Yer Almadı
Tarım Bakanlığı 2019 yılı bütçesi içerisinde personel alımlarına ilişkin bir kalem yer almadı. Bu sebeple de Bakana nasıl alım yapılacağı soruldu. Bakan Pakdemirli ise ihtiyaç olması halinde ek bütçe talebinde bulunacaklarını ifade ederken ihtiyaç olmadığının tespiti halinde de durun arkadaşlar diyeceğini aktardı.

Geçtiğimiz yıl Ahmet Eşref Fakıbaba 10 bin kadro talebinde bulunmuş ancak Çalışma Bakanlığı tarafından bu talebi kabul görmemişti. Uzunca bir süredir alım yapılmasını bekleyen adayların da mağduriyetleri devam ediyor. Tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, ithalatın azaltılması için personel alımlarına da önem verilmesi gerekiyor. Aksi takdirde dışa bağımlılık artarak devam edecek ve bu da olası kur dalgalanmalarında fiyatların fahiş derecede artmasına neden olacaktır.

Eski Bakan Fakıbaba her bir hayvanın hekimi olacağını ifade etmişti ancak bu açıklamaların ardından da herhangi bir adım atılmadı. Birkaç ay içerisinde Tarım Bakanlığı personel ihtiyacının da belli olacağını söyleyebiliriz.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan bakacak
hakan bakacak - 8 ay Önce

işzim işarıyorum