Tarım Bakanlığı 5 Bin Memur Alımı İçin Kadro İhdası Yapıldı

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası, adayların uzun süredir beklediği Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin memur alımı için kadro ihdasının yapıldığını kamuoyu ile paylaştı.

Kamu Personeli Alımı 05.08.2019, 22:06 05.08.2019, 22:25
Tarım Bakanlığı 5 Bin Memur Alımı İçin Kadro İhdası Yapıldı

Cumhurbaşkanı Alımları Onayladı
Tarım ve Orman Bakanlığı Birliği Sendikası (TOÇ-BİR SEN) tarafından sevindiren bir haber geldi. Orman Genel Müdürlüğüne ihdas edilen 5 bin 4B’li kamu personeli alımı için Cumhurbaşkanlığı kararı imzalanmıştır. İmzalanan karar

OGM’ye göndermiştir. 
29 Mart 2019 tarihinde bir TV programına katılan Orman ve Genel Müdürü Dr. Bekir Pakdemirli, OGM bünyesine 5 bin sözleşmeli memur alımı müjdesini vermişti. 1.200 orman mühendisi, 2700 orman muhafaza memuru, 800 memur ve 300 şoför olmak üzere toplamda 5 bin personel alınacaktır. Böylece yoğun iş yükünün azaltılması hedeflenmektedir. Mezun olan gençlere de istihdam imkanı sağlanacaktır.

Bakan Pakdemirli tarafından açıklanan bu alımlar için cumhurbaşkanı oluru beklenmekteydi. Bu olur da alındığına göre en yakın süreçte ilana çıkılması beklenmektedir. 2018 KPSS puanı ile alım yapılacaktır. Adaylar sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olmalıdır. OGM memur ve şoför alımları için yerleştirmeler ÖSYM tarafından yapılacaktır. 

2019 Yılı Sona Ermeden İlana Çıkılmalıdır
OGM 5 bin memur alımı için kadro ihdası yapılmış ve gereken Cumhurbaşkanı onayı da alınmıştır. Bundan sonraki süreçte yapılması gereken bir an önce ilana çıkılmasıdır. Çünkü bürokratik süreç zaten uzundur. Bakan Pakdemirli’nin alımları kamuoyu ile paylaşmasından itibaren 5 ay sonra cumhurbaşkanı onayı alınabilmiştir. Bundan sonra ilana çıkılması, başvuruların kabul edilmesi, listenin yayınlanması ve sözlü sınav yapılması aşamaları adayları beklemektedir.

Tüm bu süreç tamamlandıktan sonra bir de aylarca süren güvenlik soruşturması sonucu beklenecektir. Bu sonuç da geldikten sonra nihai liste yayınlanacaktır.

Görüldüğü üzere personel alım süreci oldukça yoğun ve uzundur. Zaten uzunca bir süredir bu alımın yapılmasını bekleyen adaylar daha fazla bekletilmemelidir. Beklenen ilana en erken sürede çıkılmalıdır. 2019 yılı sona ermeden bu ilana çıkılması halinde bile alımlar 2020’ye kadar ancak tamamlanacaktır. Bu yüzden OGM’nin ivedi davranmasını umuyoruz.

Yorumlar (10)
mutsuz 2 yıl önce
ben artik bisey demiyorum. 87 puan aldik. neden merkezi atama değil de sozlesmeli 4b?! neden neden mülakat?
Ömer Turğut 2 yıl önce
Merkezi atama yapılınca mülakata falan gerek kalmıyor. Eğer Ösym dışında sen başvuru yaparsan o zaman mülakat şartı olduğu kanaatindeyim.
Kadir kara 2 yıl önce
Hani nerde ziraat mühendisi alımı???!
misafir 2 yıl önce
lütfen yaş sınırı kalksın
Naz 2 yıl önce
Ziraat teknikleri ziraat mühendisi taş yesin zaten tarımı bitirdiniz lanet olsun yaaa
Sdd 2 yıl önce
Merak etme arkadasim 90 da alsan bunlar icin liyakat liyakat da ne biliyormusun koltukta oturma sekli adam 90 i elemis bundan dolayi buna liyakat diyolar bahane diyemiyor adamimi alacaktim
Nurcan 2 yıl önce
Sözleşmeli ne demek nasıl oluyor işleyiş bunu bilen varsa açıklayabilir mi
peyzajcı 2 yıl önce
Peyzaj ve süs bitkileri mezunları kök yesin zaten kaç yıl oldu hala iş bulacagız!kapatın bu bölümleri madem iş yok millet latince öğrenecegız dıye yırtınmasın!! yazık günah.Daireler emekliliği gelmiş yoluna yürüyemeyen delelrle dolu Allah sorsun..
Abdurrezzak yildirim 2 yıl önce
Sehit kardesiyim durumum cok zayif 5cocugum ogrenci. Ise giremiyorum. Adam 300donum arazisi. Son model araba. Dayresi ise giriyor ilahi adalet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın