Tarım Bakanı’ndan Personel Alımı İle İlgili Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirdiği konuşmasında personel alımları ile ilgili merak edilenlere yanıt verdi.

Kamu Personeli Alımı 14.12.2018, 21:06
Tarım Bakanı’ndan Personel Alımı İle İlgili Açıklama

Norm Kadro Çalışması Yapılacak
Bakan Pakdemirli, daha önceki bakanlar tarafından verilen sözlerin olduğunu bildiğini ifade etti ancak bu bakanlıkların mülga olduklarını da ekledi. Dolayısıyla iki farklı bakanlığın birleşmesiyle oluşan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ihtiyaçları yeniden belirleneceğini ifade eden Bakan Pakdemirli, norm kadro çalışması yapılması için talimat verdiğini de ifade etti. 

Daha önce Bakanlık yapan Eşref Fakıbaba tarafından 10 bin personel alımı yapılacağı yönünde söz verilmiş ancak bu söz askıda kalmıştı. Atama bekleyen binlerce genç ise Bakan Pakdemirli’den net bir cevap bekliyor. Bakan Pakdemirli ise TBMM’deki konuşmasında devletin tek alternatif olmadığını ifade etti. Ancak yine de işsiz gençlerin bir kısmının kamuda istihdam edilmesinin sağlanacağını da belirtti. Fakat net bir rakam telaffuz etmekten çekindi. 

Bakan Pakdemirli göreve geldiği tarihten itibaren derhal MEB ve YÖK ile iletişime geçtiğini de aktardı. Böylelikle tarım ve hayvancılığa ne kadar önem verdiğini gösteren Pakdemirli, çocuklarımızın ve gençlerimizin toprakla buluşmaları için çalışmalar yürüteceklerini açıkladı. Bu bağlamda tarım liselerinin de 2019 yılı içerisinde faaliyete gireceğinin müjdesini verdi. İki yıla yakın bir süredir atama bekleyen adaylar ise personel alımının biran evvel yapılmasını talep ediyorlar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
pervin kaçmaz 1 yıl önce
Ben organik tarim bölümünden mezunum atanma yok atanma bekliyrz lütfen bu ziaat bölümlerine bi el atmanizirica ediyoruz
Havva Ceyhan 1 yıl önce
Bir sene ingilizcehazırlık la süper liseden 15 sene önce mezun olmuş bu sene ilk defa girdiğim ortaöğretim kpss den 80 puan almış bi gönüllü olarak çocuklarımızın insanlığın geleceği ve mevcut bulunan bizim aileler olarak da geleceğimiz çocuklarımızın büyüme ve gelişmeleri için ne ile besliyeceğimizi şaşirdiğimiz işgal altında olan Türk gıdasi tarımı ve topraklarımız için Allah rızası için şu anda varsa ihtiyaç bana düşecek görevi elimden geldiğince Allah rızası için can ı gönülden yapmaya hazırım Bismillah TEVEKKÜLTÜ ALELLAH
Furkan k 1 yıl önce
Devlet tek alternatif olmasın diyorsan özel sektöre iyi bakacaksin kardeşim ne sacma laf etmiş hakkını veriyor mu özel sektör sizde cebinizi dolduruyorsunuz özel sektörde böyle zihniyetler olduktan sonra biz 1 adım öteye gidemeyiz.
Hamdi demirkan 1 yıl önce
lise mezunuyum lalahan uluslararasi hayvancilik arastirmada typ den 9 ay calistim ve 2 yil sinra 696 khk den5 ay calistim cikarttilar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@