Tarım Bakanı Pakdemirli Personel Alımlarında Şok Gelişme

Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alımlarında şok gelişme yaşandı. Bakan Pakdemirli alınacak personel alımlarıyla ilgili olarak TV programında bir dizi açıklamalarda bulundu…

Kamu Personeli Alımı 08.08.2019, 11:52 12.08.2019, 11:26
Tarım Bakanı Pakdemirli Personel Alımlarında Şok Gelişme

Tarım Bakanı Pakdemirli 2019 yılı içerisinde Bakanlığımıza bağlı birimlerde istihdam edilecek kamu personel alımlarına ilişkin olarak şu değerlendirmelere yer verdi. Bakanlığımız bünyesinde istihdam edilecek personel çalışmalarıyla ilgili olarak Personel Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları devam etmekte ancak bu çalışmalar şunu göstermekte personel alımlarımızda azami alımlar yapılacak dedi.

Bakan Pakdemirli devamında ise Tarım ve Orman Bakanlığımız Genel Müdürlüklerimize istihdam çerçevesinde planlamada Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Su ürünleri ve Veteriner ihtiyaçlarımız fazla çıkmamıştır.

Tarım Bakanı Pakdemirli maalesef haberlerde ve sosyal medyada Tarım ve Orman Bakanlığımız binlerce personel alımı yapacağı ifadesiyle vatandaşlarımızda algı oluşmakta ancak bizim Personel Genel Müdürlüğümüz personel planlamamızda ihtiyaca binaen alımların yapılacağını söylemek gerekiyor.

Bakan Pakdemirli 5 Bin personel alımımız onaylanmıştır, ancak bu onay sonrası personel ihtiyacımız kadar istihdam edeceğimizi ve bu anlamda adaylarımız şu kadar mühendis alımı yapılacaktır denilmesi şu an için yersiz görülmektedir. Personel Genel Müdürlüğümüzün personel planlaması çıktıkça kamuoyunu bilgilendireceğiz dedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
Gülistan Kayabey 12 ay önce
Sayın Bakanım 5senedir kapıkapı ben gezdim çok denyimli olmasına rağmen Gıda mühendisi veGıda teknolojisi öğretmenliğı ķpss 83 puanıyla bekleyen kızımın emeklerine yazık oldu artık hiç bir beklentim kalmadı hala kpssye hazırlanıyor bir oda dolsu kitapları sokağa atacağım baktıkca icim parçalanıyo âğlasamda sızlansamda artık fayda yo affınıza sığınarak vaktinizi aldım teşekkürler saygılar
Eyüp çiğin 11 ay önce
İşkur başvuru yaptım bundan önceki alımda ve yedekler arasına girdim bu alımlarda öncelik bana verilirmi Eyüp çiğin 05435514113 telefon numaram
Adalet 9 ay önce
Tabi tabi Ziraat ve Gıda Mühendisi alımı yapmayın. Sizin ununuz kuru TUZUNUZ kuru evde işsizlikten birbirini yiyen iki evladınız olsa sizde kafayı yersiniz. Olmuyor bakan ya millete bak yada git işine bak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@