Sultangazi Belediyesi 10 Daimi Şoför Alacak

İstanbul Sultangazi Belediyesi personel alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanda çöp kamyonu, tanker, süpürge aracı ve tır sürücüleri alacak. Yapılacak alımda 10 personelin istihdam edileceği açıklanırken alınacak kişilerin statüsü ise daimi işçi olacak. İşte alım detayları.

Kamu Personeli Alımı 21.09.2019, 12:20 21.09.2019, 13:16
Sultangazi Belediyesi 10 Daimi Şoför Alacak

Belediyeler kamu tüzel kişiliğine sahip özel bütçeli kurumlardır. Bütçeleri kendilerine işçileri kendilerine aittir. Kanunun tanıdığı bu haktan yararlanan belediyeler bütçe oluşturup daha iyi hizmet verebilmek için personel temini sağlamaktadır. Kimi belediyeler İŞKUR üzerinden alım ilanı yayınlarken kimi belediyeler ise personel ihtiyacını doğrudan kendisi temin etmektedir.

Sultangazi Belediyesi de personel ihtiyacını gidermek için bir alım duyurusu yayınlandı. Yayınlanan alım duyurusunda belediye araçlarından örneğin tır, kamyonet, çöp arabası veya süpürge aracı gibi hizmet araçlarını kullanmak üzere 10 personel alımı yapacak. Son başvuru tarihinin 29.09.2019 olduğu ilanın alım şartlarına bakıldığında, önemli şartlardan birisi Sultangazi ilçe sınırları içerisinde 01.09.2017 tarihinden itibaren en az 2 yıl ikamet ediyor olmaktır.

En az ilkokul mezununun alınacağı ilanda deneyim şartı da aranmaktadır. En az 3 yıl boyunca ağır Vaslta şoförü olarak çalışmış olma şartı varken başvuracak adayların 25 yaşından gün almaları ve 51 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir. 

İşe alınacak kişilere güvenlik soruşturması yapılacağını belirtilen ilanda, askerlik ile ilgili bir şart eklendi. İlana başvuracak adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olmak veya askerlik hizmetinden en az iki yıl tecil şartı yer almaktadır. 

Şartları taşıyan tüm personel görüşmeye çağrılacak olup, mülakat günü,saati ve yeri adaylara SMS ile bildirilecektir.

İlana elektronik başvuru kabul edilmezken, Uğur Mumcu Mah.No: 54/1 Kat:4 Sultangazi/İstanbul açık adresinden şahsen başvuru yapılacaktır.

Sultangazi Belediyesi 10 Daimi Şoför Alımı ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)