Subay ve Astsubay Alımı! Başvuruları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı uhdesinde bulunan Kuvvet Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere lise mezunu subay ve astsubay alımları başladı. ÖSYM Başkanlığı alımı bay bayan adaylar içerisinden yapılacaktır. İşte tüm detaylarıyla…

Kamu Personeli Alımı 07.01.2020, 10:30
Subay ve Astsubay Alımı! Başvuruları Başladı

Milli Savunma Üniversitesi subay ve astsubay alımları için en az lise mezunu öğrenciler arasından yapılacak olup alıma bay ve bayan adayların başvuruları kabul edilmektedir. İlan kılavuzu yayınlanmış olup adayların iyi şekilde incelemeleri gerekmektedir.

Ölçme Seçme Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 29 Mart 2020 tarihinde yazılı sınav yapılacaktır. İlgilenen adayların 7 Ocak 2020 tarihinde başvurular başlamış olup 10 Şubat 2020 tarihinde sona ereceği duyurulmuştur. ÖSYM yazılı sınav sonuçlarını ise 21 Nisan 2020 tarihinde açıklayacağını duyurdu.

Genel başvuru şartları; Subay ve astsubay alımlarına en fazla 20 yaşında olması Meslek Yüksekokulları için ise 21 yaşında olması Harp okulları için 20 Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise 21 yaşından küçük olmalıdır. Doğum 1 Ocak 1999 ve sonrası için geçerlidir. İlan kılavuzu aşağıda verilmiş olup adayların dikkatli incelemesi gerekmektedir.

Milli Savunma Üniversitesi Subay ve Astsubay alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)