SPK Uzman Yardımcısı Giriş Sınavı Resmi Gazeteden Yayımlandı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından Uzman Yardımcılığı için yapılacak olan sınava dair ilan bugün Resmi Gazete’den yayımlandı.

Kamu Personeli Alımı 17.09.2019, 09:00
SPK Uzman Yardımcısı Giriş Sınavı Resmi Gazeteden Yayımlandı

Kamu kurum ve kuruluşlarında kamu personeli olarak veya unvan sahibi personel olarak hizmet vermek isteyen adayların seçilmesi için kurumlar tarafından yazılı ve sözlü sınavlar uygulanmaya devam ediyor.

Son olarak bugün itibari ile Resmi Gazete’de yayımlandığı üzere  Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)  üzere Uzman Yardımcılığı kadrosu içi seçilecek olan adayların belirleneceği Meslek Personel Yardımcılığı Giriş Sınavı için duyuruya çıkıldı.

Yapılan açıklamalar ve duyurulan ilanda yer alan bilgilere göre SPK’nın alacağı personellerin görev yerleri için İstanbul Temsilciliği adres olarak verildi.

Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8. derece kadrolu olarak verilen statü bilgilerine göre toplamda 20 kişilik kontenjan ile Uzman Yardımcısı alınacak olup; adayların arasından sınav usulü ile bir eleme yapılacaktır.

Adayların genel başvuru şartı için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması yeterlidir. Ayrıca 20 adet Uzman Yardımcısı kadrosu için; ÖSYM tarafından tespit edilen A grubu kadrolar dahilinde 2018 ve 2019 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 veya KPSSP28 puanı 75 ve üzerinde olmak şartı aranmaktadır.

1 Ocak 2019 tarihi itibari ile 35 yaşını doldurmayan adayların başvurularını teslim etmesi mümkün olup; başvuru yapacak olan adayların 18.09.2019 - 04.10.2019 tarihleri arasında SPK resmi interenet sayfasından ulaşılacak başvuru formunun çıktısı alınarak 7 Ekim saat 17:30’a kadar başvurularını şahsen veya posta ile tamamlamaları gerekmektedir.

SPK Uzman Yardımcılığı Sınav Başvuru ilanı için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Kamu yönetimi mezunuyum 2 yıl önce
2017 puanımız da hesaba katılsın