Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için bugün itibariyle başvurular alınmaya başladı.

Kamu Personeli Alımı 27.03.2019, 13:25
Sözleşmeli Öğretmen Alımı Başvuruları Başladı

1 Nisan’a Kadar Başvuru Yapılabilecek
Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapacak. Bu atamaya ilişkin branş dağılımları geçtiğimiz haftalarda yayınlanmıştı. Adaylar öğretmen olmak için başvurularını bugün itibariyle yapmaya başladı. Başvurular 1 Nisan tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilk atama sayfası üzerinden başvurularını yapabilir. Online olarak yapılacak başvurular sonrasında il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine de onaylatılacaktır. 

Başvuruda bulunan öğretmen adayları kendi branşları içerisinde KPSS puanına göre sıralanacak. Sonrasında sıralamaya giren adaylar sözlü sınava davet edilecek. 12 ile 30 Haziran tarihleri arasında sözlü sınava girecek olan adaylar 4 Temmuz itibariyle mülakat sonuçlarını öğrenebilecek. Mülakat sonucunda 60 ve üzerinde puan alan adaylar başarılı olacak ve tercih yapma hakkı elde edecek. 20 eğitim kurumuna kadar tercih yapılabilecek ve sonrasında tercih sonuçları beklenecek. 

Tercih sonuçları yeni eğitim öğretim yılı öncesinde açıklanacak ve öğretmenler görevlerine başlayacak. Sözlü sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen adaylar ise 8 ile 10 Temmuz tarihleri arasında itirazlarını yapacaklar. İtirazları kabul edilen öğretmen adaylarının da atamaları gerçekleştirilecek. Dolayısıyla haksız bir puan aldıklarını düşünen adayların başvurularını yapmalarında fayda vardır. Böylelikle hak ettiklerine kavuşmaları mümkün olacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)