Sözleşmeli Er Alımları Sonuçlandı

Milli Savunma Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yayınladığı sözleşmeli er alımı başvurularının sonuçlarını açıkladı.

Kamu Personeli Alımı 13.12.2018, 23:00
Sözleşmeli Er Alımları Sonuçlandı

Mülakat Tarihleri Belli Oldu
Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarında istihdam edilmek üzere sözleşmeli er alımı için ilana çıkılmıştı. Başvuru yapan adayların başvuruları değerlendirildi ve sonuçları açıklandı. Adaylar Milli Savunma Bakanlığı'nın personel temin sayfasına girerek başvuru sonuçlarını görüntüleyebilirler. 

Başvurusu olumlu neticelenen adaylar 17 Aralık tarihinden itibaren seçim aşamasına geçecekler. 11 Ocak tarihine kadar sürecek olan seçmeler neticesinde başarılı olan adaylar sözleşmeli er olarak istihdam edilecektir.

Seçme sürecinde adayların fiziksel yeterlilikleri, sağlık durumları gibi pek çok konuda sınavlar yapılacaktır. Tüm süreçleri geçen adaylar sonunda güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklar. Soruşturma neticesinde olumsuz bir durum ortaya çıkarsa atama gerçekleştirilmeyecektir. Bu durum dava konusu yapılarak hak arama mümkün olacaktır.

Seçim aşaması için başvuruları kabul edilen adaylar Milli Savunma Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı'nda hazır bulunacaklardır. Tarih ve saat ise başvuru sonuçlarında ayrıntılı olarak yazmaktadır.

Başvuru esnasında istenen bilgi ve belgelerin doğruluğundan başvuran adaylar sorumludur. Eğer belgelerde herhangi bir yanlışlık tespit edilirse bu durumda adli işlem başlatılacak ve aynı zamanda kişinin ataması da iptal edilecektir. Bu durum sonraki memuriyet atamalarında da engel teşkil edecektir. Böylesi bir durumla karşı karşıya kalan adaylar ise yanlışlığı düzeltmeli ve herhangi bir yasal işlem başlatılmasına izin vermemelidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@