Sosyal Hizmetler Bakanlığı 240 Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Sosyal Hizmetler Sağlık personeli alımı gerçekleştirmek için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 240 adet sağlık personeli alımı gerçekleştirilecektir.

Kamu Personeli Alımı 14.11.2020, 00:36 15.11.2020, 00:03
Sosyal Hizmetler Bakanlığı 240 Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Sosyal Hizmetler Bakanlığı 240 Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Sosyal Hizmetler Sağlık personeli alımı gerçekleştirmek için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilanda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 240 adet sağlık personeli alımı gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

240 adet sağlık personeli alımı ilanı son başvuru tarihi 19.11.2020 olarak bildirilmiştir.

Başvuru yapmak isteyen kişiler www.ailevecalisma.gov.tr veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru ekranından online olarak başvuru yapmak zorunda

ÖZEL ŞARTLAR

1. Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

2. 2018 yılı KPSS P93 puan türünden en az 70 puanı olmak gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 240 adet sağlık personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 240 adet sağlık personeli Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 240 adet sağlık personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 240 adet sağlık personeli Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 240 adet sağlık personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 240 adet sağlık personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 240 adet sağlık personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

10 - 240 adet sağlık personeli alımı ilanına başvuracak kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)