Sosyal Hizmetler Bakanlığı 100 Sosyal Çalışmacı Alımı

Aile ve Çalışma Bakanlığı Sosyal Çalışmacı alımı yapılması için resmi ilan yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 100 adet Sosyal Çalışmacı alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 16.11.2020, 00:01 17.11.2020, 00:16
Sosyal Hizmetler Bakanlığı 100 Sosyal Çalışmacı Alımı

Sosyal Hizmetler Bakanlığı 100 Sosyal Çalışmacı Alımı

Aile ve Çalışma Bakanlığı Sosyal Çalışmacı alımı yapılması için resmi ilan yayınlanmıştır. Yayınlanmış olan ilanlarda Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 100 adet Sosyal Çalışmacı alımı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR

Sosyal Çalışmacı alımı ilanı son başvuru tarihi 19.11.2020 olarak açıklanmıştır.

Başvuru işleminde bulunmak isteyen kişiler www.ailevecalisma.gov.tr veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru ekranından online olarak başvuru yapmak gerekmektedir.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR

1. Başvuruda bulunmak isteyen adayların Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler veya Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak.

2. Başvuruda bulunmak isteyen adayların 2020 yılı KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden en az 70 puanı olmak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Sosyal hizmetler personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Sosyal hizmetler personel Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Sosyal hizmetler personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Sosyal hizmetler personel Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Sosyal hizmetler personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Sosyal hizmetler personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Sosyal hizmetler personel Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. Sosyal hizmetler personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Sosyal hizmetler personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Sosyal hizmetler personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Sosyal hizmetler personel alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Sosyal hizmetler personel alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Sosyal hizmetler personel alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Sosyal hizmetler personel alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)