Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Üniversiteler sözleşmeli personel alımı ile personel camiasındaki ihtiyacı kapatarak üniversite öğrencilerine gerekli hizmeti ve eğitimi sağlamak için alım duyuruları yayımlamaktadır. Yayımlanan alım duyurularından birisi de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne aittir. Rektörlükten yapılan açıklamaya göre 1 tane sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte detaylar.

Kamu Personeli Alımı 26.09.2019, 02:35 26.09.2019, 12:38
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi bünyesinde 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında çalıştırılmak üzere giderleri özel bütçeden karşılanarak; 1 tane Canlı Model sözleşmeli personel alınacak. Yapılan duyurudan sonra şartları da açıklayan üniversite böylelikle ihtiyacı olan alımı yaparak personel ihtiyacını tamamlayacak.

Yayımlanan duyuruda sözleşmeli personel alım şartlarına bakıldığında, en az lise mezunu olma şartı yer alıyor. KPSS şartı aranmayan ilanda adaylar mülakat sonuçlarına göre belirlenip kadro alınacak. Alımı yapılacak kadroya başvurmak isteyen aday Tam Teşekküllü Hastaneden alınmış sağlık raporu ile sağlıklı bir vucüda sahip olduğunu belgelemek zorundadır.

Yayımlanan ilanda herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olma şartı da aranan nitelikler arasında yer alırken erkek aday personeller için askerlik hizmetini tamamlamış olma şartı yer almaktadır.

Posta yolu ile yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği ilana başvurmak için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanlık Binasına şartları sağladığınıza dair kanıt olan belgelerle şahsen başvuru yapabileceksiniz Belgelerin noter tasdikli veya aslı görülmek üzere başvuruda bulunulması da dikakt edilmesi gereken şartlardandır. 

İlanın Resmi Gazete'de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde bitecek ilana sözlü sınav yer ve zaman bilgileri en geç 7 (yedi) iş günü içerisinde üniversitenin internet adresinden ilan edilecektir.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sözleşmeli Personel alım duyurusu için tıklayınız. 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)