Sivas Belediyesi 67 İtfaiye Eri Alımı! Başvuru Bugün Başladı

Sivas Belediye Başkanlığı en az lise mezunları arasından Bay-Bayan 67 itfaiye eri alımı başvuruları başladı. Başvuru detayları ve ilan kılavuzu haberimizin devamında…

Kamu Personeli Alımı 16.03.2020, 08:47 16.03.2020, 09:32
Sivas Belediyesi 67 İtfaiye Eri Alımı! Başvuru Bugün Başladı

Yayınlanan ilan kılavuzuna göre 3 farklı statüde alımlar gerçekleştirilecek olup en az lise mezunları arasından Sivas Belediye Başkanlığında istihdam edilmek üzere 67 itfaiye eri alımı başvuruları bugün 16 Mart 2020 tarihi itibariyle başlamıştır. Önlisans mezunları arasından 40 kişi, lise ve dengi okullardan 20 kişi ve itfaiyecilik bölümünden mezun olanlar arasından “Bay-Bayan”  7 kişi toplam 67 itfaiye erimi başvuruları başlamıştır.

Genel başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olması, en az KPSS’ den 60 puan almış olması, lise P94 önlisans P93 puan türünden puan almış olması, erkek adaylar en az 1.67 cm boyunda bayan adaylar ise 1.60 cm boyunda olması, boy ve kilo arasındaki fark 10 kiloyu geçmemiş olması (ölçümler belediye tarafından yapılacak) ve adayların 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan devlet memuru olma şartına haiz olmaları gerekmektedir.

Sivas Belediye Başkanlığı itfaiye eri iş başvurusu için belediyenin resmi web sitesi üzerinden temin edeceklerdir. Başvuruları kabul edilen adaylar sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaklardır. Sözlü ve uygulamalı sınavlardan başarılı olan adaylar istihdam edileceklerdir. Duyuru ve bilgi için belediyenin resmi web sitesini takip edilmesi gerekiyor.

Sivas Belediyesi 67 itfaiye eri alımı ilan kılavuzunu inceleyiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)