Siirt Üniversitesi 10 Personel Alımı Yapacak

Siirt Üniversitesi tarafından yayınlanan ilanda farklı pozisyonlarda toplam 10 personel alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 07.01.2020, 20:30
Siirt Üniversitesi 10 Personel Alımı Yapacak

Alım Yapılacak Pozisyonlar 

Siirt Üniversitesi İŞKUR üzerinden 10 personel alımı yapacağını açıkladı. Alım yapılacak pozisyonlar ise şöyle sıralandı: şoför, kalorifer ateşçisi, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, laboratuvar temizlik işçisi. 

Başvuru Şartları 

Bu ilana başvuracak adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. 18 ile 40 yaş arası adayların başvuruları kabul edilecektir. Başvurucuların Siirt’te ikamet etmeleri gerekmektedir. Şoför alımı için adayların E sınıfı ehliyetine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca SRC belgesi de istenen belgeler içerisinde yer almaktadır. Güvenlik görevlilerinin de görevlerini ifa edebilmeleri için gerekli eğitimleri almış olmaları gerekmektedir. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Siirt Üniversitesi personel alımı için başvuru yapacak adayların İŞKUR sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Kayıt işlemleri İŞKUR internet sayfası üzerinden gerçekleştirilebileceği gibi en yakın İŞKUR şubesine de gidilere yapılabilir. Ardından da iş ilanı bulunarak başvuru yapılabilir. Gerekli şartları sağladığı tespit edilen adaylar arasında kura çekimi gerçekleştirilecektir.

Kura işlemi yapıldıktan sonra atanmaya hak kazanan adayların belgelerini teslim etmeleri gerekmektedir. Bu belgelerde herhangi bir yanlışlık olması durumunda atamalar iptal edilecek ve yedek adaylara sıra gelecektir. Ayrıca yanlış bilgi ve belge veren adaylar hakkında da yasal işlemler yapılacaktır. İdareyi kandırmaya çalışanlara yapılan soruşturmalar neticesinde gereken cezalar verilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)