Sermaye Piyasası Personel Alımı Yapılacak

Personel alımı için iş ilanı bilgileri yayınlandı. Yayınlanmış olan kamu personeli alımı iş ilanları bilgilerinde Sermaye Piyasası Kurulu kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere 30 adet Meslek personel yardımcılığı giriş sınavı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 08.05.2021, 00:00 09.05.2021, 00:03
Sermaye Piyasası Personel Alımı Yapılacak

Sermaye Piyasası Personel Alımı Yapılacak

Personel alımı için iş ilanı bilgileri yayınlandı. Yayınlanmış olan kamu personeli alımı iş ilanları bilgilerinde Sermaye Piyasası Kurulu kendi bünyesinde çalıştırılmak üzere 30 adet Meslek personel yardımcılığı giriş sınavı yapılacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

SPK ilanı son başvuru tarihi 11.05.2021 olarak açıklanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda bulunan internet adresinde online olarak başvuru yapmaları gerekiyor.

www.spk.gov.tr

Aşağıda resmi ilanın belgesi bulunmakta.

Lütfen dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – SPK personel yardımcılığı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların Türk vatandaşı olması gerekmekte.

2 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün şahısların kamu haklarından mahrum olmaması gerekiyor.

3 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 - SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. SPK personel yardımcılığı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. SPK personel yardımcılığı ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)
Kamu Personeli Alımı