Şehir Hastanelerine 1878 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Farklı illerde bulunan şehir hastaneleri kendi bünyelerine en az lise mezunları içinden personel alımı Mülakatsız olarak yapılacağı bildirildi.

Kamu Personeli Alımı 05.12.2020, 18:36 09.12.2020, 21:29
Şehir Hastanelerine 1878 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Şehir Hastanelerine 1878 Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Farklı illerde bulunan şehir hastaneleri kendi bünyelerine en az lise mezunları içinden personel alımı Mülakatsız olarak yapılacağı bildirildi.

LİSE MEZUNU 98 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Kılavuza bakıldığında lise mezunu olan kişiler arasından 98 adet personel alımı yapılacağı görüldü. Tıbbi Sekreter alımı, anestezi alımı, ortopedi alımı, laboratuvar alımı ve röntgen  teknisyeni alımı yapılacak.

Kılavuza aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.osym.gov.tr/TR,20735/kpss-202014-saglik-bakanliginin-sozlesmeli-pozisyonlarina-yerlestirme-yapmak-icin-tercih-kilavuzu-ve-tablolar.html

ÖN LİSANS MEZUNU 236 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Ön lisans mezunu personel alımları kısmına bakıldığında ise fizik tedavi uzmanı alımı, anestezi uzmanı alımı, tıbbi sekreter alımı, eczaneci alımı, tıbbi görüntüleme alımı, elektronörofizyoloji alımı, ilk ve acil yardım alımı, radyoterapi alımı, patolojik anatomi alımı, ortopedi alımı yapılacak.

LİSANS MEZUNU 1544 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Yayınlanan ilanlara bakıldığında şehir hastanelerine lisans mezunu olan kişilerden hemşire alımı, ebe alımı, fizyoterapist alımı, çocuk gelişimcisi alımı, perfüzyonist alımı, diyetisyen alımı, sağlık fizikçisi alımı, psikolog alımı, odyolog alımı, kadrolarına alım yapılacak.

BAŞVURU NASIL OLACAK

Bütün bavurular ÖSYM sayfası üstünden alınacak. Tercih işlemi yapmak isteyen bütün bay ve bayan adayların ais.osym.gov.tr adresinden tercih işlemlerini yapması ve 20 Lira olan tercih ücretini yatırması gerekiyor.

KPSS'SİZ YAPILAN ALIMLAR

Kariyer sayfası üstünden yayınlanmış olan personel alımı ilanlarında, şehir hastaneleri birimlerine personel alımı yapılacağı yer verildi.

Aşağıdaki link üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

https://www.kariyer.net/is-ilanlari/#&kw=%C5%9Fehir%20hastane

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. 1878 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. 1878 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. 1878 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. 1878 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. 1878 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. 1878 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. 1878 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. 1878 Kamu Personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. 1878 Kamu Personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. 1878 Kamu Personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. 1878 Kamu Personeli alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - 1878 Kamu Personeli alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - 1878 Kamu Personeli alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - 1878 Kamu Personeli alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Caner 7 ay önce
Yabancı labaratuvar personeli alımı var.mi