Seçim aşaması duyurusu; kara ve hava sözleşmeli er sonuçları

Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki iki kuvvet komutanlığına başvuruların alındığı 2019 yılı sözleşmeli er başvuru sonuçları açıklandı. Adaylar şimdi de seçim aşamasının nasıl olduğunu merak etmektedir. Duyuruya göre Kara ve Hava kuvvetleri sözleşmeli er alımı seçim aşaması faaliyetleri Ankara'da yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 14.12.2019, 11:53
Seçim aşaması duyurusu; kara ve hava sözleşmeli er sonuçları

Kara ve Hava kuvvetleri sözleşmeli er alımı sonuçları PERTEM üzerinden adaylara duyuruldu. Sıra seçim aşamasındaki faaliyetlere geldi. Başvuru sonucu olumlu değerlendirilen sözleşmeli er adayları sözleşmeli er sonuç ekranından seçim aşaması tarihini öğrenecek ve o tarihte Ankara'da mülakatlara gidecek.

MSB'nin sözleşmeli er adayları için yayımladığı takvim sonuçlarına her aday kendisi ulaşabilecek. Sonuç ekranı üzerinden T.C. kimlik numarası ve güvenlik kodu ile mülakat tarihini öğrenen adaylar o tarihte Ankara Cebeci'de bulunan Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı önünde bulunacak.

Yayımlanan duyuruda da belirtildiği gibi 31 Aralık'ın yıl başından önceki gün olması sebebiyle ve diğer resmi tatillerde seçim aşaması uygulanmayacak. Adaylara tarih verilirken bu kriterlere de dikkat edilmiştir.

Seçim aşamasının ilk günü başvuruların doğrulunu teyit etmek amacıyla evrak kontrolü ile başlayacak. Başvuru kılavuzunda belirtilen evrakların eksiksiz bir şekilde Ankara'ya getirilmesi önem arz etmektedir. Bundan sonraki aşama ise adayların kriterleri karşılayıp karşılamadığını belirlemek için boy ve kilo ölçümüdür. Boy ve kilo ölçüldükten sonra parkur aşamasına geçilecek. FYT yapılacak. Fiziki yeterlilik testi sonucunda başarılı olanlar sözlü mülakata çağrılacak. Buradaki işlemlerin ardından güvenlik soruşturması ile işlemler tamamlanacak.

Sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzuna erişmek için tıklayın. Başvuru sonucunuzu öğrenmek için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ferhat 7 ay önce
Hava kuvvetleri degil deniz kuvettleri

Gelişmelerden Haberdar Olun

@