Sayıştay Kurumu Büro memuru Alımı Yapacak

Memur alımı yapılması için kamu personeli alımı iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Sayıştay Başkanlığı en az lise mezunları içinden 11 adet büro memuru alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 01.02.2021, 15:09
Sayıştay Kurumu Büro memuru Alımı Yapacak

Sayıştay Kurumu Büro memuru Alımı Yapacak

Memur alımı yapılması için kamu personeli alımı iş ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Sayıştay Başkanlığı en az lise mezunları içinden 11 adet büro memuru alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Sayıştay Kurumu büro personeli Alımı ilanı son başvuru tarihi 03.02.2021 olarak açıklanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen adayların aşağıda yazılı olan adrese şahsen veya posta yolu ile başvuru yapmaları gerekiyor.

T.C. Sayıştay Başkanlığı, İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) 06520 No:45 Balgat / Çankaya / Ankara

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Sayıştay Kurumu Büro ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)