Sayıştay KPSS 70 Puan Personel Alımı

KPSS 70 Puan ile kamu personeli alımı yapılacak. Yayınlanmış olan iş ilanları bilgilerinde Sayıştay kurumu 7 adet sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak.

Kamu Personeli Alımı 30.04.2021, 00:00 01.05.2021, 00:37
Sayıştay KPSS 70 Puan Personel Alımı

Sayıştay KPSS 70 Puan Personel Alımı

KPSS 70 Puan ile kamu personeli alımı yapılacak. Yayınlanmış olan iş ilanları bilgilerinde Sayıştay kurumu 7 adet sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Sayıştay ilanı son başvuru tarihi 03.05.2021 olarak açıklanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin aşağıda yazılı olan adrese şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

T.C. Sayıştay Başkanlığı, İnönü Bulvarı Eskişehir Yolu 06520 No:45 Balgat Çankaya Ankara

Resmi ilan belgesi aşağıdadır.

Lütfen dikkatli bir şekilde inceleyiniz.

BAŞVURU GENEL ŞART BİLGİLERİ

1 - Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bay ve bayanların TC vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru yapmak isteyen tüm vatandaşların kamu haklarından mahrum bulunmaması şartı bulunmakta.

3 - Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuracak tüm şahısların affedilmiş olsalar dahi devletin ve ülkenin güvenlik işlemine karşı her hangi bir suç işlememiş olması lazım.

4 - Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin devletin Anayasal düzeni yıkmaya çalışmak ve devletin işleyişine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

5 - Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün kişilerin kadrolar için aranmış diğer başvuru özelliklerini taşıması gerekmekte.

6 - Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru yapacak olan şahısların duyurusu yapılmış olan kadrolar için mezun olunan okullar nedeni ile eğitim şartını taşıması gerekiyor.

7 - Sayıştay KPSS 70 ilanına başvuru işleminde bulunacak olan şahısların Yapılacak olan Güvenlik Soruşturmalarının ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlarının olumlu olması gerekmekte.

8 - Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru işleminde bulunacak bütün şahısların yasa dışı örgütlerin propagandasını yapmamış olması gerekiyor.

9 - Sayıştay KPSS 70 ilanına başvuru yapmak isteyen vatandaşların yasadışı örgütler ile eylem birliği içinde bulunmamış olması gerekiyor.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru işleminde bulunacak olan bütün adayların Kimlik kartının aslı ya da kurum tarafından onaylanmak için fotokopisi gerekiyor.

2. Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru işlemi yapmak isteyen bütün adayların Diploma belgelerinin aslı ya da noter üzerinden onaylı örneği ya da e-devlet üstünden alınmış olan barkotlu olan mezuniyet belgesi gerekiyor.

3. Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru yapmak isteyen bütün tüm insanların Yabancı Okullardan mezunların Denklik Belgesinin aslı ya da noter tarafından onaylı örneği gerekiyor.

4. Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru işleminde bulunmak isteyen bütün erkek Aday kişilerin askerlik ile bağı bulunmadığına ait resmi beyanı lazım.

5. Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların işlerini sürekli şekilde yapmalarına engel olabilecek bir durumu olmadığına ait resmi beyan gerekmekte.

6. Sayıştay KPSS 70  ilanına başvuru yapacak olan bütün insanların biyometrik fotoğrafı gerekiyor ve bir taneside forma yapıştırılması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)