Sayıştay Başkanlığı 45 Devlet Memuru Alımı Yapacak

Sayıştay Başkanlığı Yayınlamış olduğu ilan ile Devlet Memuru olarak istihdam edilmek üzere 45 Kamu personeli alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 14.12.2018, 07:44 14.12.2018, 08:23
Sayıştay Başkanlığı 45 Devlet Memuru Alımı Yapacak

Sayıştay Başkanlığı 14 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete ilanı ile Kamu Personeli Alımı yapacağını duyurdu. Başvurular 2019 Yılı ilk kamu personel alımı ve başvurusu olarak yapılacaktır. Alınacaklar denetçi yardımcısı olarak görevlendirilecektir. Eleme yazılı sınav ve mülakat sınavı ile sonuçlandırılacaktır.

Devlet Memuru Alımı başvurular 08 ile 15 Ocak 2019 tarihleri arasında olacaktır. Geç başvuru günü 23 Ocak 2019 tarihidir. Sınava başvurular Elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden) alınacaktır. ÖSYM Başvuru Merkezlerinin adresi ÖSYM’nin internet sayfasında yer alacaktır. ÖSYM Başvuru Merkezlerinin başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında yapılacaktır.

Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1984 ve daha sonraki doğumlular). Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak. Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak şartları aranır.

Sayıştay Başkanlığı 45 memur alım kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Kamile Akpınar 2 yıl önce
35 yaş üstü vatandaş bu ülkenin vatandaşı değil galiba. bırakın ötekileştirmeyi de herkes ekmeğini yesin. okurken sen yaşlısın demiyorsunuz,sınava girerken sen yaşlısın demiyorsunuz,oy kıllanırken sen yaşlısın demiyorsunuz ama kamuya memur olmak isterken duyur 30-35 yaş üstü isen memur olamazsın diyorsunuz. yazıklar olsun Rabbim hakkımızı çıkarsın sizlerden.amin
Gülabi Eser 2 yıl önce
Kamile hanım çok doğru söylüyorsunuz.