Sayıştay Başkanlığı 10 Büro Memuru Alımı

Yayımlanan ilana göre Sayıştay Başkanlığında istihdam edilmek üzere 10 büro memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Alınacaklarda KPSS 2018 yılı puanı geçerli olup bölüm şartı aranmadan istihdam edileceklerdir. İşte tüm detaylarıyla haberimizde…

Kamu Personeli Alımı 20.12.2019, 00:43
Sayıştay Başkanlığı 10 Büro Memuru Alımı

Sayıştay Başkanlığının yayımlamış olduğu ilan ile bölüm şartı aranmaksızın 2018 yılı KPSS puanı geçerli olmak kaydı ile 10 büro memuru alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İlgili adaylar Merkezde görevlendirilecek olup önlisans ve lisans mezunları arasından alımların yapılacağı duyurulmuştur.

Başvuru tarihleri; Sayıştay'ın alım yapacağı 10 sözleşmeli personel başvuruları gün içinde başlayacak olup son başvuru tarihi 3 Ocak 2020 tarihi mesai saati bitimine süreceği duyurulmuştur.

İlgili adaylar için başvurular; Başvuru yapacaklar şahsen müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Şahsen müracaatlar için “T.C. Sayıştay Başkanlığı, İnönü Bulvarı (Eskişehir Yolu) 06520 No:45 Balgat/Çankaya/Ankara” adresine gidilmesi gerekiyor. Bu yöntem dışın da bir de posta ile başvuru bulunmaktadır. Posta ile başvurularda da son gönderim tarihi 3 Ocak 2020 olarak belirtilmiştir.

Personel alımı kadro dağılımı; Yayımlanan alım duyurusunda kadro dağılımı da belirlenmiş oldu. Buna göre 5 büro memuru lisans mezunu ve 5 büro memuru ön lisans mezunu başvuru sahiplerinden alınacak. Lisans için başvuru şartı aranmazken ön lisans için insan kaynakları, insan kaynakları yönetimi, büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, sekreterlik, ofis teknolojileri ve yönetimi, büro hizmetleri ve yönetici asistanlığı bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir.

Genel şartlar; Sözleşmeli personel alımında diğer şartlardan biri de KPSS şartıdır. 2018 yılı KPSS'de lisans bölümünde P3 ve ön lisans bölümünde P93 puan türünden en az 70 alınması gerekmektedir. Sözlü sınavda ise 100 üzerinden 70 alan adaylar başarı sıralamasına göre istihdam edilecektir.

Sayıştay personel alımı başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@