Savunma Sanayi Başkanlığı Sözleşmeli 34 Kamu Personeli Alımı

Savunma Sanayi Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu ilanda sözleşmeli 34 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu Personeli Alımı 28.02.2019, 20:43 28.02.2019, 20:54
Savunma Sanayi Başkanlığı Sözleşmeli 34 Kamu Personeli Alımı

Savunma Sanayi Başkanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere proje mühendisi ve proje asistanı kadrolarına 34 personel alımı yapacaktır.

Başkanlığın yapacağı personel alımına başvurular 1 Mart tarihinde başlayacak olup 15 Mart 2019 tarihinde sona erecektir. Başvurular, Savunma Sanayi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Proje mühendisi alımında adaylarda aranan şartlar arasında; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşımak, elektrik-elektronik , elektronik , elektronik ve haberleşme , endüstri , makine , bilgisayar , uçak , havacılık ve uzay , fizik  ve kimya  mühendisliği bölümlerinden mezun olmak olarak belirtilmiştir.

Proje asistanı alımı için en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Kütüphanecilik, Arşivcilik, Dokümantasyon ve Enformasyon, Matematik, İstatistik, Biyoloji, Fizik, Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret gibi bölümlerinden mezun olmak şartları aranmaktadır.

Adaylarda aranan sınav şartı ise proje mühendisi alımı için KPSS P1 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDS’de İngilizce alanında en az 70 puan almış olmak; proje asistanı alımı için KPSS P1 puan türünden en az 65 puan almış olmak ve YDS’de İngilizce alanında en az 60 puan almış olmak olarak belirtilmiştir.

Savunma Sanayi Başkanlığı 34 personel alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Yuksel.aytemur 2 yıl önce
0538.484.51.59.is.basvurusu