Şartları Taşıyan Herkese Aylık 711 Lira Ödeme

Türkiye Devleti, vatandaşlarına çeşitli alanda destekler veriyor. Devlet tarafından verilmiş olan desteklerden bir tanesi de de 65 yaş üstü olan vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. Gerekli görülen nitelikleri taşıyan tüm 65 yaş üstü kişilere aylık 711,50 lira ödeme yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 19.08.2020, 12:55 20.08.2020, 12:15
Şartları Taşıyan Herkese Aylık 711 Lira Ödeme

Şartları Taşıyan Herkese Aylık 711 Lira Ödeme

Türkiye Devleti, vatandaşlarına çeşitli alanda destekler veriyor. Devlet tarafından verilmiş olan desteklerden bir tanesi de de 65 yaş üstü olan vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. Gerekli görülen nitelikleri taşıyan tüm 65 yaş üstü kişilere aylık 711,50 lira ödeme yapılacak Peki.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisinde vatandaşlara çok sayıda destek veren devletimiz, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza, gerekli olan tüm şartları sağladıkları durumda 711 Lira her ay maaş ödemesi gerçekleştirecek.

DAHA ÖNCE 672 LİRA ÖDEME VERİLİYORDU

Geçen sene 65 yaş üstüde olan kişilere verilmiş olan maaş ödemesi 672 lira düzeyinde idi. Son yıllarda gelen zamlarla birlikte ve enflasyon farkına göre ödenecek bu tutar, 711 liraya çıkartılmıştır. Yaşlı ücreti almak isteyen tüm kişiler için maaş ödemeleri Ziraat Bankası veya PTT üzerinden ödemeleri gerçekleştirilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ ÖDEMELERDE ŞARTLAR NELERDİR?

65 yaş üstü vatandaşlarımızın alabileceği bu ödemeler için başvuru şartlarının neler olduğu çok merak ediliyordu. Bu tür ödemelerden yararlanmak isteyenler tüm vatandaşlar için belirtilmiş olan şartları şu şekilde:

a. Başvuracak kişilerin 65 yaşını tamamlaması gerekmektedir.

b. Başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

c. Başvuracak kişilerin sosyal güvencesinin olmaması gerekiyor.

ç. Nafaka almaması gerekiyor.

d. Gelirinin olmaması gerekiyor.

e. Sağlık sigortasının bulunmaması gerekiyor.

f. Sosyal Hizmetler Kanunun gereğince harçlık almaması gerekiyor.

g. Başvuracak kişilerin hane sakinlerinin ortalama olarak gelir miktarlarının asgari ücret tutarının üçte birinden fazla olmaması gerekiyor.

YAŞLI AYLIĞI BAŞVURULARI NEREYE YAPILIYOR?

Başvuruda bulunmak isteyenlerin tüm kişilerin, yaşadıkları şehir ya da ilçedeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına kimlikleri ile müracaat etmeleri gerekiyor.

Kurum tarafından verilen başvuru formunu dolduran vatandaşlar, başvurularının olumlu sonuçlanması durumunda, aylık 711 TL maaş ödemesi alabiliyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)