Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı 52 Bin İstihdam Sağlanacağı Müjdesi

Bilgilendirme toplantısında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Büyükdede Yalova Organize Sanayi Bölgeleri bilgilendirme toplantısında 52 Bin istihdam olacağı müjdesi verdi. Organize Sanayi Bölgelerine destek vererek Ülkemize katma değer sağlamak ve işsiz vatandaşlarımıza iş olanakları sunmak için Devlet olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Açıklamaya dair detaylar…

Kamu Personeli Alımı 26.05.2019, 03:31 26.05.2019, 12:03
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı 52 Bin İstihdam Sağlanacağı Müjdesi

Sanayi Bakan Yardımcısı Büyükdede Yalova’dan Organize Sanayi Bölgeleri Koordinasyon İşbirliği 3' Bilgilendirme Toplantı ’sına katıltılarak bir dizi açıklamalarda bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ilk olarak Çiftlikköy ilçesinde yapılması planlanan Yalova İMES Makine İhtisas OSB Avrasya Giyim İhtisas OSB Gemi İhtisas OSB Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB ve Çiçekçilik OSB’lerin kurulacağı yerlerde inceleme yaparak şunları aktardı.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ile birlikte İl Müdürü Aydın Bakoğlu Yalova ilinde toplamda 7 Organize Sanayi Bölgesi’nin bin 246 hektarlık alana kurulum çalışmalarının devam ettiğini vurgularken 2023 yılına kadar 52 bin 500 kişinin de istihdam edilmesini planladıklarını ifade ederek istihdam seferberliği devam etmektedir, dedi.

Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede de Organize Sanayi Bölgelerinin birer lojistik merkezi olacağını ve Bakanlığın bu süreçte OSB’lere gerekli desteği vereceklerini vurguladı. Bakan Yardımcısı Büyükdede, sanayicilerimize destek olmaktan büyük mutluluk duyarız diye sözlerini tamamladı.

52 Bin personel istihdamı nasıl gerçekleşecek, Sanayicilere nasıl bir destek verilecek, ileriki tarihlerde şeklini alması beklenmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
melek 2 yıl önce
O taşn altnda kalasınız