Sanayi Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli alımı gerçekleştirilmesi için memur alımı ilanı yayınladı. Yayınlanmakta olan memur alımı ilanlarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı birimlerinde çalıştırılmak üzere sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı alımı icra edecektir.

Kamu Personeli Alımı 13.01.2021, 14:14
Sanayi Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Sanayi Bakanlığı Kamu Personeli Alımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kamu personeli alımı gerçekleştirilmesi için memur alımı ilanı yayınladı. Yayınlanmakta olan memur alımı ilanlarında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı birimlerinde çalıştırılmak üzere sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı alımı icra edecektir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Sanayi ve teknoloji uzman yardımcısı alımı ilanı son başvuru tarihi 15.1.2021 olarak açıklanmıştır.

Başvuru yapmak isteyen tüm kişilerin basvuru.sanayi.gov.tr yayınlanmış olan Başvuru Formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları daha sonra fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

Şahsen veya posta yolu yapılacak olan başvurularr kabul edilmeyecektir.

Resmi ilanın kılavuz linki aşağıdadır.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/722186/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/kamu-personel-alim-ve-sinavlari/sanayi-ve-teknoloji-bakanligi-sanayi-ve-teknoloji-uzman-yardimciligi-giris-sinavi-ilani

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 – STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak yüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak..

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. teknoloj STB teknoloji yardımcısı ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. STB teknoloji yardımcısı ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)