Samsun Üniversitesi 27 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacaktır

Samsun Üniversitesi Rektörlüğü imzası ila yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre üniversite bünyesinde çeşitli kadrolara memur, kamu personeli alımı yapılacaktır.

Kamu Personeli Alımı 27.08.2019, 07:45
Samsun Üniversitesi 27 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapacaktır

Üniversitelerin eğitim öğretim dönemleri boyunca akademik gelişmenin devam etmesi için ihtiyaç duyduğu akademik personel alımı istihdamlarının dışında bir de kurum içindeki bürokraside görevlendirilmek üzere kamu personeli alımı istihdamlarına ihtiyaç duydukları biliniyor.

Samsun Üniversitesi Kamu Personeli Alıyor

Yayımlanan son ilanlarda yayımlanan bilgilere göre Samsun Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilmesi üzerine son günlerde artarak yayımlanmaya devem eden yeni kamu personeli alımı ilanlarının yayımlanması süreci de devam etmektedir.

27 4/B Sözleşmeli Personel Kadrosu Açıldı

4/B Sözleşmeli kamu personeli niteliği ile istihdam edilmesinde kılınan karara göre farklı birimler ve pozisyonlarda geçerli olmak üzere toplamda 27 kişilik kontenjanın açıldığı ve yayımlanan başvuru kılavuzu ile detayların da kamu personeli adaylarının bilgisine sunulduğu ilan edilmiştir.

Büro Personeli ve Destek Personeli olarak iki farklı unvanda yapılacak olan alımlar için; Büro Personeli için farklı birimlerde toplam 10 kontenjan açılırken, Destek Personeli unvanı için ise farklı şekilde yapılacak olan alımlar dahilinde toplamda 17 kamu personeli kontenjanı açıldığı ilan edilmektedir.

Başvuru yapacak olan adayların aşağıda yer alan ilan kılavuzunda belirtildiği kurallar, özel şartlar ve talep edilen eğitim şartlarına uygun olmaları zorunluluğu bulunurken, KPSS puanlına sahip olan ve başvuru yapmak hakkını kazanan, üniversite bünyesinde istihdam edilmek isteyen kamu personeli adaylarının da Resmi Gazetede bugün (27.8.2019) yayımlanan ilan için 15 gün süre ile başvuru yapma hakları bulunmaktadır.

Samsun Üniversitesi 27 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı İlanı kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)