Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi 67 Memur Alımı Yapıyor

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından ilan edilen personel alımına göre 67 personel alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alımı 13.03.2020, 22:17 13.03.2020, 22:25
Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi 67 Memur Alımı Yapıyor

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından 13 Mart 2020 tarihinde 67 memur alımı için ilan yayımladı.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Yayınlanan ilan kapsamında mühendis, mimar, tekniker, kimyager, tahsildar ve avukat pozisyonlarına toplam 67 personel alımı gerçekleştirilecek. 

Başvuru Şartları 

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekmektedir. kamu haklarından mahrum olmaması gereken adayların memur olmaya engel teşkil edecek adli bir ceza da almamış olmaları şarttır. Erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecekken erkek adayların askerlik ile bağlantılarının olmaması istenmektedir. Adayların görevlerini sürekli olarak yapmalarını engelleyecek akıl hastalıklarının ya da bedensel rahatsızlıklarının da olmaması gerekmektedir. 

Her bir kadro için gerekli olan özel başvuru şartlarının adaylar tarafından sağlanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 2018 yılında yapılan KPSS sınavından asgari puan şartını sağlayacak kadar puan almış olmak da gerekmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuru yapmak isteyen adaylar 6 Nisan ile 17 Nisan tarihleri arasında başvurularını şahsen yapabilirler. Başvurular 8-17 saatleri arasında yapılabilecektir. Başvuru belgelerini kurumun web sayfasından da göndermek mümkündür.

Ayrıca posta yoluyla da başvuru yapılabilecektir. Ancak postada yaşanacak olası gecikmelerden başvuranların kendileri sorumlu olacaktır. Başvuruları kabul edilen adaylar 20 Nisan tarihinde kurumun internet sayfasında ilan edilecektir.

Sıralamaya giren adaylar 27 Nisan ile 8 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır.

Yorumlar (0)