Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı Devlet personel başkanlığı üzerinden yayınlamış olduğu ilan ile Uzman Erbaş alımı için başvurular bugün yapılacak. Son Başvuru tarihi 17 Ocak 2019’a kadar olup farklı ünvanlarda personel alımı yapılacaktır. Sahil güvenlik Komutanlığı en az lise mezunu uzman erbaş alımı Saat 14:00 itibari ile başlamış olacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı için başvuru şartları; En az lise mezunu olmak. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yasını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) (Hali hazırda sözleşmeli er olarak görev yapanların Sayfa-2 Madde-4’ü incelemeleri gerekmektedir.). Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

Uzman erbaş alımı için adayların; Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (07 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar). Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan olumlu olarak almak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir).

Başvurular 07 Ocak 2019 Tarihinde saat 14.00’de başlayacak olup, 17 Ocak 2019 günü saat 14.00’de sona erecektir. Kamu personeli alımı için başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm ünvanlar veya bazı ünvanlar için süre uzatılabilecektir. Duyuru, bilgilendirme ve güncellemeler kurumun  www.sg.gov.tr internet adresinden yayınlanacak olup başvuru yapacak adayların takip etmesi gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alım kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 7 ay Önce

Askerlik şartı var gene yaşım 19 bu gidişle askeriyede çalışamayacağım.. sözde sınavsız kpss şartsız pöh alınacaktı..

Özal erörs
Özal erörs - 7 ay Önce

Ben van gürpınar den başvuru yapmak istiyorum babam köy kurucusu emekkli dır onu gürevi almak istiyorum tl 05454323665

Mert umut Fadime kacar
Mert umut Fadime kacar - 7 ay Önce

19 yaşında malesef iş olmadı asgarlık şartı var oğlum için başvurdum olmadı

Furkan demir
Furkan demir - 7 ay Önce

Başvuruları nasıl yapıyoruz

Özal erörs
Özal erörs - 7 ay Önce

Van gürpınar da bende uzman erbaş olmak istiyorum babam köy kurucusu emekkli gürevi bende istiyorum 05454323665

ilkay demirkaya
ilkay demirkaya - 7 ay Önce

Aşkerden üç sene oldu

Fatih Gülsün
Fatih Gülsün - 7 ay Önce

15 ay askerlik yaptım ben 92 93 94 95 96 97 98 bunlar 15 ay yapmadı rahat yaptı askerliğini ve bunlar bizim gibi zorluk görseydi askerde ve dayak yeseydi böyle olmazdı doğuda zorlu şartlarda görevi o kar kış onlara dokanmaz di ama nu doğumdaki kişiler istifa edyr zorluğa gelemiyor.87 88 89 90 91 bunlar paralı askerlik yapsın ilk okul mezunu da dahil bak bakayım şehit sayısı az olur ve daha erken biter bu terör olayı. Silâh tutmayı bilmeyen de uzman oluyor.bizede hak verin