Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı! Başvurular Başladı

İçişleri Bakanlığına bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 taban puan ile memur alımı yapılacağı duyurulmuştur. İlgili adaylar için başvuru şartları ve tüm detaylarıyla haberimiz devamında…

Kamu Personeli Alımı 29.11.2019, 00:27 29.11.2019, 21:38
Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı! Başvurular Başladı

Yayımlanan ilan kapsamında Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere 657 sayılı devlet memurları kanunun 48’inci maddesinde bulunan memur olma şartlarını sağlayan adayların ilan kılavuzunda belirtilen genel ve öğrenim şartlarını taşıyanların başvuruları kabul edilecektir.

İlgili adayların başvuru şartları arasında 5 Aralık 2001 ile 1 Ocak 1984 tarih aralığında doğmuş olanlar ve daha önce kamu görevinde çalışmamış olması ile her hangi bir şekilde sözleşmesi fes veya iptal edilmemiş olması gerekmektedir. Ayrıca sağlık kurumlarından alınacak raporda Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru adayı olur kararı alınacaktır. Bunun yanı sıra şehit veya gazi yakınlarının KPSS puan hesaplamasında yüzde 10 daha fazla hesaplanacağı kılavuzda yer almaktadır.

Başvuru usulü ise Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Başvuru için şahsi şifrenizle e-devlet üzerinden 5 Aralık 2019 tarihine kadar başvurularınızı tamamlaya bilirsiniz. İlgili adaylar ilan kılavuzunu dikkatli şekilde inceleyerek başvurularını tamamlamaları için aşağıda Sahil Güvenlik Komutanlığının yayımlamış olduğu kılavuz yer almaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı kılavuzunu tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)