Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alacak

Devlet Personel Başkanlığında yayınlanan ilana göre Sahil Güvenlik Komutanlığı Ankara, Antalya ve İstanbul İllerinde istihdam edilmek üzere 10 Devlet Memuru Alımı yapacağını duyurdu. Adaylar için son başvuru tarihi 22 Kasım 2018 olarak açıklandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı Kamu personeli Alımına Ünvan sayısı ve illere göre ünvan dağılımı yapıldığından aşşağıdaki linkten hangi ünvanda kaç Devlet Memuru alımı yapılacağı, başvuru yapan adaylarda aranan nitelikler hangi illerde görev yapacağı ve diğer özel şartlara ulaşabilirsiniz.

Genel şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel sartlara sahip olmak, İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim sartını tasımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmis olmak, Alım yapılacak unvanların karsısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almıs olmak. Başvurular 12 Kasım 2018 tarihinde başlayacak olup, 22 Kasım 2018 tarihinde sona erecektir.

Bilgisayar mühendisi 1 kişi Ankara alımı için; Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü mezunu olmak.

Uluslararası ilişkiler ve andlaşmalar uzmanı 2 kişi Ankara alımı için; Fakültelerin Uluslar arası ilişkiler bölümünden mezun olmak ve buna ilave olarak YDS Sınavında en az (B) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 80 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

Mali İşler Uzmanı 1 kişi İstanbul alımı için; Fakültelerin Maliye bölümü mezunu olmak.

Performans ve program uzmanı 1 kişi Ankara alımı için; Fakültelerin Maliye bölümü mezunu olmak.

Gümrük İşlemleri Uzmanı 1 kişi İstanbul alımı için; Fakültelerin Gümrük İşletme, Kamu Yönetimi, İşletme veya İktisat bölümü mezunu olmak.

Performans İşlemleri Uzmanı 1 kişi İstanbul alımı için; Fakültelerin Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat veya Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü mezunu olmak.
Grafiker 1 kişi Antalya alımı için; Fakültelerin Grafik Tasarım/Tasarımı bölümü mezunu olmak.

İstatistikçi 1 kişi Ankara alımı için; Fakültelerin; İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri veya Matematik ve İstatistik bölümlerinin birinden mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

İstatistikçi 1 kişi İstanbul alımı için; İstatistik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri veya Matematik ve İstatistik bölümlerinin birinden mezunu olmak ve buna ilave olarak YDS’den en az (D) seviyesinde İngilizce sınav notu bulunmak veya uluslararası geçerli sınav notu olup ÖSYM tarafından YDS eşdeğerliği 60 ve üzerinde olarak belirlenmiş olmak.

Yapılacak basvurularda; 2018 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03 puan türü geçerli olacak. Basvuru bitis tarihi itibarıyla düzeltilmemis nüfus kaydına göre 18 yasını tamamlamıs (22 Kasım 2000 ve daha önce doğanlar basvurabilir.) 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 36 yasından gün almamıs olmak (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar basvurabilir.), Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemis bulunmak, askerlik çağına gelmis ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmıs yahut ertelenmis veya yedek sınıfa geçirilmis olmak, İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak şartları vardır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 04:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper tosun
Alper tosun - 7 ay Önce

İş arıyorum bana yardımcı olurmusunuz
Tlf 0542 294 13 19