Sahil Güvenlik Komutanlığı Askeri Personel Alımı 2019

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 2019 yılı uzman erbaş alımı yayınlandı. Başvuracak aday en az lise mezunu olabilecekken alınacakların yapacakları görev arasında şoför, aşçı ve elektrikçi olarak yayınlanmıştır.

Kamu Personeli Alımı 05.01.2019, 20:04
Sahil Güvenlik Komutanlığı Askeri Personel Alımı 2019

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı 2019 yılı (askeri personel alımı) yayınladı. Başvuruları 7 Ocak 2019 ile 17 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Sahil güvenlik en az lise mezunu uzman erbaş alımı süreci başlıyor. Sahil güvenlik şoför, aşçı ve elektrikçi alımı yapıyor. İlan askeri alımlar olarak yayınlanmıştır.

Başvuru şartları; En az lise mezunu olmak. 2019 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yasını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) (Halihazırda sözleşmeli er olarak görev yapanların Sayfa-2 Madde-4’ü incelemeleri gerekmektedir.). Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (07 Ocak 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar). Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-14’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”Nİ olumlu olarak almak (Bu belgenin “Uzman Erbaş Olur” kanaatli olması gereklidir).

Başvurular; 07 Ocak 2019 günü saat 14.00’de başlayıp, 17 Ocak 2019 günü saat 14.00’de sona erecektir. Tüm branşların veya bazı branşların başvuru sayısında istenilen sayıya ulaşılamaz ise idare tarafından başvuru süresi, tüm branşlar veya bazı branşlar için uzatılabilecektir. Bu durum, www.sg.gov.tr internet adresinden bilahare belirtilecektir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 yılı uzman erbaş alım kılavuzu için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (10)
Ramazan kavan 2 yıl önce
32 yaşındayım ilkokul mezunuyum e sınıfı ehliyetim var
Özal erörs 2 yıl önce
Ben özal erörs van gürpınar uzman olmak istiyorum baban köy kurucusu bene deniz uzman olmak istiyorum
İBRAHİM.G.Ç 2 yıl önce
İş rıyorum 33 yasındayım söförlügüm var
kadir dogru 2 yıl önce
İşci
Ömer yenel 2 yıl önce
19 yaşındayım başvurabiliyomuyum
Mehmet Açıkgöz 2 yıl önce
Kamu pesoneli ilk okullarıda alsınlar birde bunu araştırın ilk okul mezunlari ölsünmü yani
Erdal ucak 2 yıl önce
Ortaokul mezunuyum 31 yasindayim askerligimi denizci olarak gediz gemisinde yaptim ve kaynakciyim
Mehmet 2 yıl önce
Ehliyet b olmaz mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın