Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 Memur Alımı Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS 60 puan ile 65 memur alımı başvuruları başladı. İlgili adaylar başvurularını nasıl yapacak detaylarıyla haber ekimizde…

Kamu Personeli Alımı 19.08.2019, 09:57 19.08.2019, 14:25
Sahil Güvenlik Komutanlığı 65 Memur Alımı Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı önlisans mezunları arasından Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 baraj puanını geçenler ile lisans mezunları ise 70 baraj puanını geçenler arasından 65 memur alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvurular başlamış olup kamu personeli alımı son başvuru tarihi 2 Eylül 2019 tarihi olarak belirtilmiştir.

Başvuru Koşulları nelerdir; Adaylar 657 sayılı DMK’da sayılan memur olma koşullarını taşımalıdır. İstenen mezuniyet şartı ev KPSS puanı sağlanmalıdır. 2018 yılı KPSS puanları ile başvurular yapılacaktır. 1 Ocak 1984 sonrasında doğanlar ile 2 Eylül 2001 öncesinde doğanlar başvuru yapabilecektir. Sağlık güvenlik komutanlığında sözleşmeli personel olabileceklerine ilişkin sağlık raporu almalıdırlar. Şehit ve gazilerin eş ve çocukları için istenen KPSS asgari puanı aşmış olmak şartıyla puanlarına yüzde 10 ekleme yapılacaktır.

Hangi Kadrolarda alımlar yapılacak; Önlisans mezunları KPSS 60 puan ile başvuru yapabilecektir. Bu kadrolar arasında sıhhi tesisat ve iklimlendirme teknisyeni, bakım onarım teknisyeni ile destek personeli hizmetli, garson ve berber) yer almaktadır.

Lisans mezunlarının KPSS 70 puan ile başvurabileceği kadrolar arasında büro personeli, elektrik teknikeri, elektronik teknikeri, tekstil teknikeri, büro personeli ile bilgisayar teknisyeni gibi kadrolar yer almaktadır.

En fazla alım yapılacak olan kadro 31 kişi ile hizmetli kadrosudur. Sırayı 9 kişi ile garson alımı takip etmektedir. Diğer kadrolara ise 1,2 gibi az sayılarda alım yapılacaktır. Toplamda 65 kişi alınacaktır. Her bir kadro için aranan özel şartlar bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan adaylar bu şartları inceledikten emin olmalıdır. Kadrolara göre kadın ya da erkek adaylar başvuru imkanı tanınmıştır.

Alınacak olan personellerin çalışma adresleri arasında pek çok farklı il yer almaktadır. Adaylar yalnıza bir unvan ve bir il ya da ilçe için başvuru hakkına sahiptir.

Başvurular e-devlet üzerinden alınacaktır. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda listeye giren adaylardan evrak teslimi istenecektir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı kılavuzu  tıklayınız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (3)
muhammet 2 yıl önce
ilanda p3 ile ilgili bir halt bulamadım. bi dikkatli bakın ya.
Inşaat teknolojisi 2 yıl önce
Var mı inşaat bölümünden tercih yapacak
muhammet 2 yıl önce
Milleti doğru bilgilendirin.lisans düzeyinde alım yok.Gözünüz kör mü arkadaşım?