Sahil Güvenlik 41 Personel Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanlarda Sahil Güvenlik komutanlığı 2021 yılı için 41 personel alımı yapacaktır.

Kamu Personeli Alımı 27.02.2021, 18:19 28.02.2021, 00:37
Sahil Güvenlik 41 Personel Alımı

Sahil Güvenlik 41 Personel Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı için iş ilanı yayınlandı. Yayınlanmış olan ilanlarda Sahil Güvenlik komutanlığı 2021 yılı için 41 personel alımı yapacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ

Sahil Güvenlik komutanlığı ilanı son başvuru tarihi 28 Şubat 2021 günü saat 23.59’da sona erecektir.

Başvuru yapmak isteyen kişiler https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır.

ALIM YAPILAN KADROLAR

 10 Güverte

10 makine

10 ikmal

10 mühendis

1 hukuk alanında 41 sözleşmeli subay alımı yapılacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak kişilerin Türk vatandaşı olması gerekiyor.

2 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak adayların kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekiyor.

3 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak tüm bay ve bayanların affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

4 - Sahil Güvenlik ilanına başvuru işlemi yapacak olan kişilerin Anayasal düzenleri yıkmaya çalışmak ve bu düzenin işleyişini engellemeye karşı suçlar işlememiş olmak.

5 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak bütün adayların ilan edilmiş olan kadrolar için aranmış diğer başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir.

6 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak kişilerin ilan edilmiş olan unvanlar için mezun olunmuş okul nedeni ile öğrenim ve eğitim şartını taşımak gerekmektedir.

7 - Sahil Güvenlik ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm kişilerin Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak

8 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak bütün bay ve bayan vatandaşların kişilerin Terör örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

9 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak bütün kişilerin Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış olmak.

10 - Sahil Güvenlik ilanına başvuracak tüm kişilerin terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

1. Sahil Güvenlik ilanına başvuru yapacak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Sahil Güvenlik ilanına başvuru işleminden bulunan tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Sahil Güvenlik ilanına başvurmak isteyen tüm kişilerin Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Sahil Güvenlik ilanına başvuruda bulunmak isteyen tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Sahil Güvenlik ilanına başvuracak bütün bay ve bayan adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Sahil Güvenlik ilanına başvuracak tüm insanların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Sahil Güvenlik ilanına başvuracak tüm vatandaşların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir.

8. Sahil Güvenlik ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)